Tech  / Artykuł

Genialne rozszerzenie dla przeglądarki Chrome od Google. Przyda się każdemu właścicielowi serwisu internetowego!

Bardzo, bardzo przydatne rozszerzenie dla właścicieli stron wydał Google dla przeglądarki Chrome. Page Analytics to nakładka usługi Google Analytics na stronę pokazująca dane statystyczne oraz interakcje użytkowników, czyli mówiąc konkretnie: co się klika, a co nie.

Nie jest to wiedza, która byłaby zupełnie nowa. Wszystkie dane prezentowane za pośrednictwem tego rozszerzenia są do odnalezienia w Google Analytics. Jednak dane prezentowane właśnie w ten sposób, niejako na żywo i na żywym organizmie są znacznie wygodniejsze zarówno do zdobycia, jak i analizy.

Oczywiście, aby rozszerzenie zadziałało musimy mieć dostęp do usługi Analytics na danej stronie. Po instalacji należy też zrestartować przeglądarkę Chrome (u mnie nie działało bez restartu).

Analytics rozszerzenie – str glowna

Dzięki temu rozszerzeniu mamy dostęp do danych analitycznych każdej podstrony serwisu. Możemy w ten sposób badań nie tylko stronę główną, lecz także każdą pojedynczą podstronę z osobna.

Mamy w ten sposób dostęp do najważniejszych zmiennych: odsłony, unikalne odsłony, średni czas przebywania na danej stronie, współczynnik odrzuceń, a także od razu z tego miejsca możemy porównywać ruch na stronie w różnych przedziałach czasowych (ultra przydatne!).

Analytics rozszerzenie – str wpisu

Mamy też dostęp do analizy klikalności poszczególnych elementów na stronie. Dzięki temu dowiedziałem się kilku nowych rzeczy nt. tego co działa, a co nie na Spider's Web, i to w rozbiciu na stronę główną i stronę z wpisem. Na pewno tę wiedzę będę wykorzystywał przy pracy nad optymalizacją naszego layoutu.

Analytics, rozszerzenie – str wpisu 2

Page Analytics już zadomowił się na pasku aktywnych rozszerzeń w Chromie i na pewno długo tam pozostanie. Zapewne tak jak u tych, którzy zdecydują się rozszerzenie zainstalować.

Co tu dużo mówić - to prawdziwy "must-have".

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst