Tech  / Artykuł

Dziś rusza nowy Wykop.pl. My mieliśmy okazję przyjrzeć mu się z bliska wcześniej

Jeszcze dziś Wykop udostępni swoim użytkownikom nowy wygląd serwisu. To kolejna zmiana wyglądu Wykopu w ostatnim czasie, która może nie wprowadza rewolucji, ale za to dopracowuje i dopieszcza najważniejsze elementy serwisu. My mieliśmy okazję przyjrzeć się nowemu Wykopowi wcześniej.

Stary wygląd Wykop.pl

Oto czego można się spodziewać.

Wykop jaki jest każdy widzi. Po dzisiejszej zmianie to się nie zmieni. Mimo dość gruntownych modyfikacji, które będą widoczne gołym okiem bezpośrednio w momencie odwiedzin serwisu, Wykop pozostanie Wykopem.

Nowy wyglad Wykop.pl

Układ prezentacji treści oraz najważniejsze elementy nawigacyjne pozostały bez zmian. Więcej nowości zaimplementowano w silniku serwisu. Od teraz ma on być w pełni responsywny, co oznacza, że wygląd serwisu automatycznie dostosuje się do wielkości ekranu urządzenia komputerowego.

Zmianom uległy przede wszystkim Mikroblog oraz strona profilu użytkownika.

Mikroblog to integralna część serwisu Wykop, która - jak mówi mi szef serwisu Michał Białek - zyskuje na znaczeniu z miesiąca na miesiąc. Od teraz wybrane, najpopularniejsze wpisy Mikrobloga będą publikowane na stronie głównej Wykop.pl.

Nowy Wykop – Mikroblog
Nowy Wykop – Mikroblog uaktualnienia

Strona profilu z kolei została gruntownie przemodelowana. Podstawowe informacje nt. aktywności użytkownika zostały przeniesione z prawej kolumny do głównej. Jest teraz możliwość ustawienia tła, które - wzorem Twittera, czy Facebooka - będzie wyświetlane na stronie profilowej użytkownika serwisu jako element jego wizytówki.

Nowy Wykop – strona profilu

Obok tych dwóch najważniejszych zmian funkcjonalnych,

Wykop delikatnie zmienił także sposób wyświetlania treści.

Czcionki są nieco większe zarówno na stronie głównej, jak i na stronie znaleziska. Jest tu też więcej oddechu dzięki zastosowaniu znacznie większych niż dotychczas odstępów pomiędzy wierszami tekstu i ogólnie wyświetlanych elementów.

Strona główna Wykop.pl nie zmieniła się szczególnie poza jedną istotną nowością - poszczególne wpisy są teraz prezentowane w oddzielnych blokach, a nie bezpośrednio pod sobą w formie listy. Można także wybrać wygląd kafelkowy, który wcześniej prezentował się bardziej jako mozaika. Szczególnie przydatny nowy rodzaj prezentacji kafelkowej będzie na tabletach.

Nowy Wykop – wyglad kaflowy

Stronę znaleziska również nieco przemodelowano pod kątem jeszcze lepszej jego prezentacji. Prawą kolumnę z informację o autorze znaleziska, jak i materiały podobne przeniesiono na samą górę strony. Da się wyczuć jeszcze większy nacisk na elementy społecznościowe, czyli komentarze oraz ich ocenę.

Nowy Wykop – nowy wygląd strony znaleziska
Nowy Wykop – nowa str znaleziska, społeczność

Zmiany w wyglądzie Wykopu, mimo iż nie są przesadnie rewolucyjne, oceniamy zdecydowanie na plus. Specyficzny charakter serwisu został zachowany, a jednocześnie jego wygląd jest teraz znacznie nowocześniejszy i przystający do najnowszych standardów światowych.

Najważniejszych zmian doczekały się Mikroblog i strona profilowa, i to właśnie one stanowić będą najważniejszy wyróżnik nowego Wykopu.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst