1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Limitowany internet bez limitu, czyli nowa oferta LTE Plusa i Cyfrowego Polsatu

W ofercie Plusa i Cyfrowego Polsatu pojawiła się oferta na nielimitowany internet LTE. Oczywiście, jak przystało na tego typu usługę, Power LTE ma limity.

Limitowany internet bez limitu, czyli nowa oferta LTE Plusa i Cyfrowego Polsatu

Poniedziałek 2 czerwca będzie stał pod znakiem nowych ofert od różnych operatorów. Na początek swoją propozycję z internetem LTE przedstawił Plus wraz z Cyfrowym Polsatem. Plusowi nadal marzy się zastąpienie w domach szerokopasmowego internetu, internetem mobilnym. Według danych operatora tak już się dzieje, ponieważ 7 na 10 klientów internetu Plusa korzysta z niego jako domowego.

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników oraz tych chcących cieszyć się chociażby wideo w Sieci oferta z limitami w internecie mobilnym nie jest atrakcyjna. Plus chce to zmienić i wprowadza 3 abonamenty:

  • 59,90 zł z limitem 20 GB, a następnie spadkiem prędkości LTE do 10 Mb/s
  • 69,90 zł z limitem 25 GB, a następnie spadkiem prędkości LTE do 20 Mb/s
  • 89,90 zł z limitem 30 GB i maksymalną prędkością LTE

Limity obowiązują zarówno na LTE, jak i HSPA+. Po ich wykorzystaniu prędkość na sieci HSPA+ jest ograniczana do 32 kb/s, tak jak praktycznie u wszystkich operatorów, a w przypadku sieci LTE ograniczenie jest zależne od abonamentu, czyli 10, 20 lub bez ograniczeń.

Oferta jest atrakcyjna jeśli rzeczywiście mieszkamy gdzieś na przedmieściach i mamy pewny zasięg LTE. Duża prędkość w obu kierunkach - tego na obrzeżach na przykład Łodzi nie uświadczymy w żaden inny sposób. W innych przypadkach oferta Plusa nie jest już tak ciekawa. To nadal internet mobilny z ograniczeniami. Jest to zawsze jakaś alternatywa dla szerokopasmowego internetu, ale o pełnym zastępstwie nie ma mowy.

Zdjęcie pochodzi z serwisu Shutterstock.