Tech  / News

Jeden z najlepszych sklepów z elektroniką - Newegg zostanie uruchomiony w Polsce! I to jeszcze w tym miesiącu

Niemożliwe staje się możliwe? Jeden z najlepszych sklepów ze sprzętem komputerowym na świecie już niebawem zawita do Polski. Informacją taką przedstawiciele firmy podzielili się na targach Computex. Oprócz tego Newegg zawita na pięciu innych nowych rynkach.

Newegg jest sklepem nie tylko bardzo dobrym (sam wielokrotnie robiłem tam zakupy), ale również dużym. Do tej pory był dostępny w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Australii. Jednak na przełomie czerwca i lipca sklepy te zawitają też do Indii, Irlandii, Holandii, Nowej Zelandii, Singapuru i właśnie Polski.

Na każdym nowym rynku pojawi się strona internetowa w odpowiedniej wersji językowej.

Dodatkowo po Newegg możemy się spodziewać tego, co najlepsze, czyli bardzo niskich cen oraz licznych promocji. Z powodu licznych podatków narzuconych przez nasz kraj oczywiście nie będzie możliwe oferowanie cen znanych z amerykańskiej wersji sklepu, ale jestem pewien, że Newegg bez problemu nawiąże walkę z gigantami polskiego rynku i przyczyni się do tego, że elektronika będzie oferowana w jeszcze lepszych cenach niż teraz, w tym bez tak zwanego „podatku od nowości” nakładanego  przez sprzedawców na najbardziej pożądane i najnowsze produkty.

Mam ogromną nadzieję na to, że Newegg nie tylko pojawi się w Polsce, ale też odniesie tu sukces.

Zupełnie inaczej niż w Malezji, w której zamknęła swój oddział. Pojawienie się w krótkim czasie w Polsce Newegga i centrów logistycznych Amazonu to świetna wiadomość dla polskiego rynku. Po pierwsze, ze względu na wojnę cenową skorzystają na tym konsumenci. Po drugie, sukces obu firm może zachęcić innych globalnych graczy do wejścia na nadwiślański rynek.  Kto wie, może za jakiś czas pojawi u nas GameStop i… mniej powiązane z elektroniką marki, na przykład odzieżowe.

Bardzo bym tego chciał, bo każdy wyjazd na zachód upewnia mnie w tym, że za większość rzeczy płacimy znacznie więcej niż nasi zachodni koledzy, a zarabiamy przy nich naprawdę grosze.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst