REKLAMA

Microsoft sypnął dodatkowym miejscem w chmurze. Było 20 GB, będzie 1 TB

Microsoft nie może zdecydować się, ile miejsca w chmurze powinien dać użytkownikom. Dzisiaj postanowił dać co najmniej dwa razy więcej.

23.06.2014 15.34
Microsoft sypnął dodatkowym miejscem w chmurze. Było 20 GB, będzie 1 TB
REKLAMA
REKLAMA

W czasach, gdy chmury na pliki nie były jeszcze tak popularne Microsoft dawał w darmowej wersji SkyDrive 25 GB. Po czasie ograniczono bezpłatne konta i nowi użytkownicy dostawali już tylko 7 GB. W porównaniu z Google’m, który daje 15 GB na pocztę i dysk, Microsoft nie wypadał najlepiej

Jednak wszystko zaczyna się zmieniać i nowa oferta Microsoftu jest naprawdę ciekawa.

Microsoft postanowił dać użytkownikom chmury OneDrive ponad dwa razy więcej niż dotychczas. U wszystkich użytkowników, którzy posiadali konto o pojemności 7 GB powinna być niebawem widoczna zmiana - pojemność chmury zwiększy się do 15 GB. Tym samym Microsoft będzie oferował dokładnie tyle samo miejsca w darmowej chmurze co Google i… trzy razy więcej niż bezpłatna wersja Apple iCloud.

microsoft office

To jednak nie koniec zmian. Przewidziano również duży bonus dla użytkowników Office 365. Dotychczasowe 20 GB zostanie zamienione na 1 TB miejsca w chmurze. Taka pojemność konta powinna pozwolić na przechowywanie nie tylko tych ostatnich dokumentów, nad którymi zwykli pracować użytkownicy, ale również wszystkich archiwów.

Zmiana ta dotyczy wszystkich subskrypcji pakietu Office 365. W pakiecie “Home” 1 TB dla każdego z użytkowników (do 5 możliwych). W pakietach “Personal” i “University” 1 TB dla każdej subskrypcji. Przyznaję, bardzo korzystna oferta.

To jeszcze nie koniec dobrych informacji. Microsoft obniżył o około 70% ceny OneDrive.

Od dzisiaj miesięczna opłata za 100 GB wyniesie 8 zł (obniżka z 30 zł). Pakiet 200 GB również doczekał się przeceny z 45 zł na 16 zł. Microsoft zapewnia, że wszyscy obecni użytkownicy automatycznie otrzymają niższą cenę usługi.

Dodatkowo za polecenie OneDrive znajomym odbierzemy do 5 GB dodatkowego miejsca (po 500 MB za każdą zaakceptowaną rekomendację). Zaś włączenie automatycznego kopiowania zdjęć z telefonu do chmury jest nagradzana bonusowymi 3 GB.

REKLAMA

Na bogato.

PS Wszystkie zmiany wejdą w życie od przyszłego miesiąca.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA