Gry  / Relacja

To już dzisiaj! Dzień na żywo z targami E3 na Spider’s Web!

Dwóch najważniejszych producentów do grania, dwóch największych wydawców i cały wieczór pełen sensacyjnych doniesień i wiadomości. Oglądajcie z redakcją Spider’s Web wszystkie najważniejsze konferencje podczas tegorocznego E3 w Los Angeles, na bieżąco komentując z nami najciekawsze informacje i wydarzenia.

Gdzie i kiedy?

Na Spider’s Web, oczywiście. Każda kolejna konferencja gigantów to osoby wpis na naszym blogu, w którym umieścimy dla Was livestream prosto z Los Angeles. Oto jak prezentuje się pierwszy dzień najważniejszego wydarzenia w całej branży gier:

Microsoft – 18:30 polskiego czasu

Rok temu Microsoft podczas targów E3 sprzątał po fatalnej prezentacji swojej najnowszej konsoli – Xboksa One. Dzisiaj gigant z Redmond depcze po piętach Sony, wprowadzając na rynek urządzenie w edycji bez kontrolera ruchowego Kinect.

microsoft e3

Z PlayStation 4 na szczytach sprzedaży, gigant z Redmond musi spowodować małe trzęsienie ziemi, jeżeli poważnie myśli o objęciu prowadzenia w wyścigu platform ósmej generacji. Nowe, ekskluzywne produkcje, bardziej wydajna maszyna, premiera na zupełnie nowych rynkach, w tym polskim – to wyzwania, jakim musi sprostać Microsoft w nadchodzących miesiącach.

Electronic Arts – 21:00 polskiego czasu

Electronic Arts rok temu pokazało nam swój rewolucyjny silnik przygotowany dla urządzeń nowej generacji – Ignite. Jak mieliśmy okazję zobaczyć podczas testów nowego UFC na PlayStation 4 – ten spisuje się rewelacyjnie. EA mają jednak znacznie więcej asów w rękawie. Cały świat chce zobaczyć nowego Battlefronta w akcji. Wielu czeka również na Mirror’s Edge.

ea e3

Elektronicy posiadają w zanadrzu „ulicznego” Battlefielda oraz Dragon Age: Inquisition, które może pozwolić odkupić się nieco upadłemu studio mistrzów cRPG – BioWare. Rok temu Electronic Arts zdecydowanie opowiedziało się po stronie Xboksa One. Jak będzie tym razem? Czy wyniki sprzedaży konsol ósmej generacji przełożoną się na większą neutralność największego wydawcy w branży gier?

Ubisoft – 00:00 polskiego czasu

To Ubisoft ma dzisiaj w rękawie najciekawsze marki – Watch Dogs, The Division, Assassin’s Creed czy Far Cry. Podczas targów najprawdopodobniej zobaczymy w akcji czwartą odsłonę wspaniałej strzelaniny, która z tropikalnej wyspy przeniesie nas w ośnieżone, himalajskie szczyty. Już okładka Far Cry 4 wzbudziła niemałe kontrowersje, więc pozostaje tylko zgadywać, co pozostawi po sobie sam gameplay.

US-ENTERTAINMENT-IT-E3

Wytrwani gracze liczą, że w końcu zobaczą kontynuację Beyond Good & Evil, natomiast chyba wszyscy jesteśmy ciekawi, jak prezentuje się pierwsze Assassin’s Creed nowej generacji, tym razem w ogarniętej rewolucją Francji.

Sony – 03:00 polskiego czasu

Sony na ten moment prowadzi w wyścigu konsol ósmej generacji, ale radykalne działania Microsoftu pokazują, że japoński gigant nie może spocząć na laurach. No i nie spoczywa. Ekosystem PlayStation 4 nieustannie jest poszerzany o nowe możliwości. Podczas konferencji zobaczymy najprawdopodobniej hełm rozszerzonej rzeczywistości Morfeusz, natomiast za kuluarami plotkuje się o jeszcze jednym kontrolerze.

sony e3

Sony musi również obronić swój katalog ekskluzywnych produkcji – zdecydowana większość z nich została przesunięta na 2015 rok. Cierpliwość graczy powinna zostać czymś nagrodzona. Ważnym elementem prezentacji powinna być również PlayStation Vita, która wciąż nie potrafi odpowiednio zachęcić biblioteką gier. Co z usługą PlayStation Now? Mam nadzieję, że dzisiaj poznamy odpowiedzi na te pytania.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst