REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Wszystkie nowości w iOS 8 dla deweloperów

02.06.2014
21:15
Wszystkie nowości w iOS 8 dla deweloperów
REKLAMA

Nowy iOS 8 to nie tylko nowości dla użytkowników w postaci natywnych aplikacji i funkcji systemowych. To sporo udogodnień dla deweloperów, które oczywiście później przełożą się na rozwiązania dla posiadaczy iOS.

REKLAMA

Liczby App Store robią wrażenie: w sklepie jest 1,2 miliona aplikacji, co tydzień sklep odwiedza 300 milionów użytkowników, którzy od 2008 roku pobrali 75 miliardów aplikacji na swoje urządzenia.

Zrzut ekranu 2014-06-02 o 20.26.38

Sam App Store w iOS 8 ma działać jeszcze szybciej i ma ułatwić znajdywanie aplikacji przez użytkowników. Pojawi się zakładka Explore, popularne wyszukiwania, a także powiązane wyszukiwania. Będą też nowe sposoby na promocję aplikacji jak chociażby oznaczenia wybór redakcji, czy możliwość umieszczania filmików w podglądzie aplikacji. Ponadto deweloperzy będą mogli oferować całe pakiety aplikacji, zapewne wkrótce doczekamy się ciekawych ofert promocyjnych.

Zrzut ekranu 2014-06-02 o 20.25.40

Dużym ułatwieniem, chociażby dla naszej redakcji jest usługa Testflight. Deweloperzy będą mogli zapraszać użytkowników do testowania aplikacji bez korzystania z rozwiązań firm trzecich, bezpośrednio z poziomu AppStore. Do tej pory udostępnienie wersji beta przed akceptacją na przykład do testów redakcyjnych wiązało się z zagmatwanymi procedurami, instalowaniem profili, rejestracją w przeróżnych serwisach. Teraz będzie łatwiej.

Zrzut ekranu 2014-06-02 o 20.28.42

Nowy iOS 8 to także sporo nowych rozwiązań w SDK, które w przyszłości przerodzą się w rozwiązania znacząco usprawniające iPhone'a. Wśród najciekawszych dla użytkowników należy wymienić możliwość dodawania widgetów do ekranu „dzisiaj” w centrum powiadomień, możliwość stosowania dodatkowych klawiatur, rozszerzone API dla Aparatu, a także wsparcie dla Touch ID. Aplikacje będą mogły logować się naszym odciskiem palca, a ten nadal nie jest nigdzie wysyłany poza nasze urządzenie. Wśród ważnych rozwiązań należy także pamiętać o większej możliwości wymiany danych pomiędzy aplikacjami.

Zrzut ekranu 2014-06-02 o 20.35.01
Apple_-_Apple_Events_-_Special_Event_June_2014

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami Apple w SDK umieściło narzędzie wspierające rozwiązania zdrowotne i do kontroli domu. Mamy, więc HealthKit oraz HomeKit. Dzięki sporej grupie partnerów, wkrótce przy użyciu Siri będzie można gasić w domu światło, zamykać drzwi, czy otwierać garaż. Będzie można też grupować urządzenia, tak, aby po odpowiedniej komendzie wykonywany był cały ciąg zdarzeń. Na przykład kładąc się spać po jednym poleceniu zgasi się światło w całym domu i zasuną rolety.

Zrzut ekranu 2014-06-02 o 20.35.52
Zrzut ekranu 2014-06-02 o 20.36.20
Zrzut ekranu 2014-06-02 o 20.36.44

SDK iOS to także CloudKit, SpriteKit, SceneKit oraz odświeżony Xcode wraz z nowym językiem programowania o nazwie Swift będącym Objective C bez „bagażu jakim jest C”. Według Apple jest on 3,9 razy szybszy od Objective C. I ma znacząco ułatwić pisanie aplikacji dla iOS.

Apple_-_Apple_Events_-_Special_Event_June_2014 4
Apple_-_Apple_Events_-_Special_Event_June_2014 5
REKLAMA

Apple przygotowało sporo nowości dla deweloperów, którzy już dziś będą mogli się z nimi zapoznać, tak by we wrześniu wszyscy, którzy zakupią nowe urządzenia lub pobiorą iOS 8 mogli cieszyć się nowymi funkcjami w swoich ulubionych aplikacjach. Zapowiada się to naprawdę nieźle, wszystko zależeć będzie oczywiście od odpowiedniego wdrążenia, ale patrząc jak szybko deweloperzy przystosowali aplikacje na iOS 7, to i z wykorzystaniem nowych opcji nie powinno być problemów.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA