Social media  / News

Poznajcie Google+ Premium

Choć jeszcze kilka tygodni temu po sieci krążyły plotki na temat wątpliwej przyszłości Google+, nic nie wskazuje na to, aby rozwój tego specyficznego portalu społecznościowego (czy właściwie platformy) miał się w najbliższym czasie zatrzymać. Dziś Google rozpoczęło wdrażanie "funkcji premium", z których do tej pory mogli korzystać jedynie wybrani.

Biorąc pod uwagę ich przeznaczenie, nikogo nie powinien dziwić fakt, że są one przeznaczone wyłącznie dla użytkowników Google Apps. Przeciętny użytkownik G+ czy zwykłych usług Google prawdopodobnie w ogóle nie skorzystałby z oferowanych przez nie możliwości.

google plus premium

Co jednak otrzymają od dziś wszyscy nowi użytkownicy Google+ (i Google Apps), a w ciągu najbliższych dni/tygodni również wszyscy dotychczasowi? Przede wszystkim możliwość korzystania z bardziej zaawansowanych narzędzi kontrolnych, umożliwiających m.in. ukrywanie profili naszych pracowników (nie można ich odnaleźć przez wyszukiwarkę) czy ograniczenie widoczności wpisów tylko do firmowej domeny.

To jednak nie wszystkie opcje - użytkownicy kont z funkcjami premium będą mogli prowadzić rozmowy wideo jednocześnie z 15 osobami (normalnie limit wynosi 10), ograniczać wideokonferencje jedynie do firmowej domeny i korzystać z szeregu mniejszych i większych ułatwień.

Tym samym Google pokazuje, że choć G+ nie jest być może najpopularniejszym serwisem społecznościowym, to z całą pewnością ma pomysł, jak zrobić z niego pożyteczny serwis. Ciekawe tylko, czy takie mocne ukierunkowanie na klientów biznesowych było planem od samego początku, czy może jest właśnie planem awaryjnym, podjętym w czasie ostatniego zamieszania związanego z serwisem? Nie tak dawno przecież Google udostępniło jeszcze inny zestaw narzędzi dla małych firm - może właśnie tędy droga.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst