Social media  / News

Facebook Pages Manager ładnie wygląda, ale to by było na tyle

Facebook właśnie odświeżył aplikację Pages Manager dla iPhone’a. Nowy wygląd i wygodniejsze zarządzanie stronami to najważniejsze zmiany. Jednocześnie to wciąż mobilny Facebook.

Facebook Pages Manager nie jest aplikacją dla wszystkich użytkowników największego serwisu społecznościowego. To rozwiązanie dedykowane osobom zarządzającymi fanpage’ami i to w dodatku dosyć aktywnie. Jeśli mamy jakąś skromną stronę fanowską to bez trudu możemy publikować na niej posty z poziomu ogólnej aplikacji mobilnej Facebooka. Facebook Pages Manager jest więc aplikacją dla osób pracujących jako tzw. Social Media Ninja przede wszystkim w agencjach interaktywnych. Dla nich FPM to możliwość kontroli wielu stron w dość wygodny sposób, podczas pobytu poza biurem.

Facebook Pages Manager 4

Nowy Facebook Pages Manager pozwala na bardzo szybki ogląd aktualnej sytuacji na stronach, którymi zarządzamy. Na wierzchu wyjęte są wszystkie elementy, które wydają się niezbędne, czyli: statystyki, powiadomienia oraz możliwość wrzucania postów. W przypadku postów mamy ekran, na którym decydujemy czy ma być to zwykły wpis, czy też zdjęcie, film, a może wydarzenie. Przy wpisie uwypuklono też opcję planowania. Nowa wersja wnosi też opcję edycji już opublikowanych postów, co z pewnością właśnie w wersji mobilnej najbardziej się przydaje. Telefon jest świetny do dokonywania drobnych korekt i dokonywania kontroli, a nie rzeczywistego prowadzenia fanpage’a.

Nowy look, stare problemy

Facebook Pages Manager wygląda bardzo estetycznie. Łączy w sobie interfejs iOS 7 ze stylistyką społecznościówki. Niestety aplikacja ta cierpi na to samo, co wszystkie pozostałe mobilne twory Facebooka na iOS. Facebook Pages Manager od początku jest szalenie powolny, podobnie jak główna aplikacja i Messenger, który i tak sprawuje się chyba najlepiej.

Facebook w pewnym momencie prowadził działania na rzecz poprawy szybkości swojej głównej aplikacji. Ponoć Zuckerberg ostro ganił za to swoich pracowników. Rzeczywiście pierwsza wersja odświeżona pod iOS 7 chodziła znacznie szybciej, niż poprzednie. Finalnie jednak Facebook dalej nie działa sprawnie, a kolejne zmiany w interfejsie nie prowadzą do niczego dobrego. Nowa aplikacja do zarządzania stronami również jest zdecydowanie za wolna. Nie sposób jednak z tych narzędzi nie korzystać, zwłaszcza gdy nadzoruje się fanpage.

Dobrze, że Facebook nie zapomina o mobilnych narzędziach dla osób, które zarządzają stronami. W końcu to dzięki nim dziś tak dobrze sobie radzi, a i tak z właścicielami fanpage’y niezbyt ładnie pogrywa co rusz zmieniając edgerank, obniżając zasięgi i wręcz wymuszając zakup reklam. Facebook Pages Manager pokazuje jednak, że coś w mobilnych aplikacjach Zuckerberga nie gra. Co z tego, że nowa wersja ładnie wygląda, gdy działa ślamazarnie. Poprawa szybkości i stabilności aplikacji powinna być priorytetem. W końcu Facebook stoi dziś mobilem.

Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Shutterstock

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst