Operatorzy  / News

Od jutra w ofercie Play pojawią się... drony. Wiemy nawet jakie (i za ile)!

171 interakcji
dołącz do dyskusji

W ofertach operatorów miesiąc po miesiącu pojawia się coraz więcej produktów, które z telekomunikacją mają niewiele wspólnego. Konsole do gier, kamery, pakiety biurowe, czytniki i podobne ciekawostki nie dziwią już prawdopodobnie nikogo. Jutro jednak Play zaprezentuje coś, czego jeszcze nie oferował w Polsce nikt - drony.

O planach tych poinformował na Twitterze rzecznik sieci, Marcin Gruszka, nie zdradzając przy tym zbyt wielu szczegółów:


Nasze nieskończone umiejętności hakerskie skłoniły nas jednak do wejścia na stronę Play i wpisania "dron" w wyszukiwarkę. Okazało się, że więcej nie było trzeba i kiedy Rzecznik mówi "dron w ofercie", to faktycznie ma na myśli wprowadzenie tego typu urządzeń do sprzedaży i klienci będą mogli je wybierać zamiast smartfonów.

play dron

Na razie jednak i ta dedykowana podstrona nie zdradza zbyt wiele na temat samej oferty. Na pewno trafi do niej "AR.Drone 2.0 firmy Parrot Elite Edition" (wersja Jungle), ale nie wiadomo nadal w jakich abonamentach będzie dostępny, ani też ile trzeba będzie za niego zapłacić. W sprzedaży detalicznej, bez żadnych umów, sprzęt ten kosztuje około 1400 zł, więc mniej więcej tyle, ile średniej klasy smartfon.

Czy więc doczekamy się dronów za symboliczną złotówkę? I czy faktycznie rozwój smartfonów zwolnił na tyle, że możemy bez obaw zamiast kupować nowego telefonu wraz  z umową, zamówić sobie drona? Nie ma najmniejszej wątpliwości, że część osób skorzysta z tej oferty i nie będzie żałować. Jak wiele - przekonamy się prawdopodobnie za kilka miesięcy. Na ile atrakcyjna będzie sama propozycja - tego dowiemy się już jutro.

Aktualizacja (23:43): Znamy już ceny dronów (czy właściwie drona), który trafi do oferty Play. Szczegółowe cenniki AR.Drone 2.0 można odnaleźć pod tym adresem.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst