Tech  / News

Wściekłe Ptaki wściekną się po raz kolejny już za kilka dni

Wściekłe Ptaki w swoim najnowszym, nieco nieszablonowym wydaniu, nie okazały się być na tyle wściekłe, aby zadebiutować od razu na całym świecie. Angry Birds Epic wylądowało wprawdzie w iTunes już w marcu, ale jedynie w Nowej Zelandii, Australii, Singapurze i Japonii. Na szczęście znamy już termin globalnej premiery.

Jeśli Rovio dotrzyma słowa danego dosłownie kilkanaście minut temu na Twitterze, Angry Birds Epic powinno zadebiutować w sklepach z aplikacjami (choć nie wiadomo jeszcze dokładnie którymi) na całym świecie 12 czerwca. Pozostały więc zaledwie trzy dni i możemy już powoli rezerwować sobie czwartek na nową zabawę.

angry birds epic

Czego możemy się spodziewać? W przeciwieństwie do oryginalnego wydania i bezpośrednich następców, Angry Birds Epic nie jest już prostą grą, w której należy odpowiednio wystrzelić ptaka z procy i trafić w jak największą liczbę świń. Rovio zdecydowało się bowiem na stworzenie czegoś, co przypomina mieszankę gry RPG z Heroes of Might and Magic. Skojarzenia z tym ostatnim tytułem nasuwają się zresztą samoczynnie.


Samo tło fabularne jest oczywiście bardzo podobne - gracz wciela się w ptaka, który stara się odzyskać wykradzione jajka i nietrudno się domyślić, kto jest jego głównym przeciwnikiem. Gra doczekała się dość mieszanych recenzji, choć niektórzy z testerów oceniali ją bardzo wysoko. Czy tak samo będzie po globalnej premierze?

Nawet jeśli nie, to prawdopodobnie i tak czeka nas sporo ciekawej zabawy, choć od tego, co przyciągnęło wszystkich do Angry Birds, twórcy serii odeszli już bardzo daleko. Przekonamy się niedługo, czy nie zbyt daleko.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst