Tech  / News

Jest nowa wersja Androida, czyli KitKat 4.4.4. Zobacz, co zmienia

195 interakcji
dołącz do dyskusji

Na początku tego miesiąca Google zaktualizował Androida KitKat do wersji 4.4.3, która przede wszystkim miała naprawiać błędy i usuwać usterki. Niespodziewanie, właśnie pojawiła się kolejna edycja zielonego robota, oznaczona jako 4.4.4.

Google ani wcześniej nie zapowiadał nowej wersji Androida, ani też – już po samej premierze – nie wyjaśnia, co owa aktualizacja zmienia w samym systemie. Z wpisu jednego z inżynierów firmy na Google+ wiadomo, że naprawia lukę w zabezpieczeniach OpenSSL, która została wykryta już po całej aferze z Heartbleed, a który była dość niebezpieczna dla użytkowników tzw. Andka.

Z kolei na stronie Sprint można przeczytać, że aktualizacja dotyczy jedynie poprawek w zabezpieczeniach. Sasha Pruter, wspominany wcześniej inżynier Google’a, również wspomina o kilku mniejszych i większych łatach, które mają uchronić użytkowników, ale nie wchodzi w żadne szczegóły.

android

Obrazy Androida 4.4.4 zostały już udostępnione przez Google’a. Aktualnie można je pobrać na Nexusa 4, Nexusa 5, Nexusa 7 zarówno w wersji 2012, jak i 2013 (ale nowszy tylko w wersji z WiFi) oraz Nexusa 10. Numer kompilacji dla nowej wersji to KTU84P.

Aktualizacje OTA (Over the Air) powinny ruszyć lada chwila, ale jak to w przypadku Androida – jedni otrzymają informację o nowej wersji nieco wcześniej, a inni trochę później.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst