Sprzęt  / Lokowanie produktu

AMD Kaveri, czyli tam i z powrotem... w kosmos

AMD uznało, że choć cały czas musi walczyć o udziały własnych układów na klasycznych rynkach, to konieczne jest zrobienie też kroku dalej i… wysłanie swoich układów w kosmos. Jak na razie balonem.

Start wypełnionego helem balonu z nowym procesorem AMD Kaveri jako ładunkiem odbył się w miejscowości Moosburg, niedaleko Monachium w Niemczech – na polu przygotowanym w kształcie logo AMD Arrow. Sprzęt dotarł na wysokość 36240 metrów po czym opadł bezpiecznie godzinę i 47 minut po wysłaniu go z ziemi. Instalacja wyposażona była w kamery HD i zaawansowany system GPS, aby zarejestrować zdjęcia i wideo z perspektywy podróżującego w stratosferze procesora APU, oraz aby śledzić jego pozycję.

Po tym jak ładunek wrócił na ziemię 28 km od miejsca startu, zespoły AMD i Acer odzyskały kamery HD i przy pomocy nowego, potężnego oraz napędzanego przez rozwiązania AMD notebooka Acer Aspire E5-551G przetworzyły wszystkie zapisane zdjęcia i nagrane filmy w celu przygotowania 90-sekundowego materiału wideo z tej podróży, które możecie zobaczyć w tym wpisie.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst