Tech  / News

Nie, to nie tylko u Was. Wszystkie serwisy Agory "leżą"

Jeśli przed chwilą próbowaliście odwiedzić takie portale jak Gazeta.pl, Wyborcza.pl czy Agora.pl i spowodowało to, że nerwowo zaczęliście odświeżać stronę i sprawdzać stan połączenia internetowego, możemy Was uspokoić - to nie tylko u Was.

Obecnie nie da się wejść na żaden z tych portali i większość pozostałych należących do Agory. Wszystkie z nich informują o "przejściowym błędzie" i wyświetlają jedynie przygotowaną na tę okazję zaślepkę.

Jak na "chwilowe problemy", wyłączenie serwisów trwa już dość długo, a trudno zakładać, że akurat na sam środek dnia zostały zaplanowane prace konserwacyjne czy jakiekolwiek aktualizacje. Co się stało? Tego właśnie próbujemy się w tym momencie dowiedzieć.

gazeta agora

Miejmy nadzieję, że tym razem nikt nikogo nie podsłuchał, albo komornik nie zajął już serwerowni. W końcu pod koniec maja tego roku Agora wzięła kredyt... pod zastaw swojej siedziby. Może właśnie po cichu komputery przenoszone są do piwnicy jednego z pracowników, żeby zapewnić ciągłość serwisom?

Kiedy tylko uzyskamy odpowiedź - zaktualizujemy wpis.

Aktualizacja (13:00):

Już większość serwisów działa prawidłowo.

Aktualizacja (13:25):

Jak poinformował nas Paweł Stremski, Dyrektor wydawniczy i programowy Gazeta.pl, powodem problemów jest zwykła awaria (choć nie ujawniono czego). Część witryn udało się przywrócić, natomiast pozostałe powinny wrócić jak najszybciej.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst