Foto  / News

Świetny program foto dostępny za darmo – organizuj zdjęcia z Zoner Photo Studio PRO

Jeżeli gubisz się w gąszczu zdjęć i brakuje Ci narzędzia do organizowania i wygodnego przeglądania swojej fotograficznej kolekcji – ta promocja jest skierowana właśnie do Ciebie. Przez kilka najbliższych dni pobierzesz za darmo świetny program Zoner Photo Studio 15 PRO.

Zoner Photo Studio PRO jest programem, który pozwala na kompleksowe zarządzanie zdjęciami na dysku. Program posiada moduły pozwalające na import zdjęć z aparatu lub karty pamięci, na zarządzanie nimi na dysku, przeglądanie ich, a także edytowanie – w tym plików RAW.

Zoner 4

Wiele osób do katalogowania i przeglądania zdjęć wykorzystuje zwykły Eksplorator plików w Windowsie lub Findera w OSX. Nie jest to rozwiązanie szczególnie wygodne, chociażby ze względu na fakt, że przy zdjęciu nie widzimy żadnych metadanych. Drugi biegun to programy typu Lightroom, które także mają moduł zarządzania zdjęciami. W Lightroomie faktycznie działa on świetnie, ale sam program jest zbyt ociężały, żeby włączać go do przejrzenia kilku zdjęć. Poza tym import i synchronizacja kolekcji nie są rozwiązaniem najszybszym.

Z tych powodów już od dawna korzystam z zewnętrznego programu do organizacji zdjęć. Do tej pory używałem oprogramowania ACDsee, ale wczoraj spróbowałem darmowego Zoner Photo Studio 15 PRO i wydaje mi się, że przy nim zostanę. Oba programy są bardzo podobne, ale Zoner spodobał mi się z uwagi na możliwość pracy w zakładkach.

Możliwości Zoner Photo Studio PRO

Zoner Photo Studio PRO, jak na profesjonalny program przystało, oferuje wiele funkcji, które spodobają się fotografom. Główne okno podzielone jest na trzy części – po lewej jest domyślnie drzewko z katalogami, na środku miniaturki zdjęć, a po prawej tabelki z histogramem i pełnymi danymi EXIF. Zdjęcia możemy przeglądać, nadawać im oceny, oznaczać kolorem, tagować i dodawać komentarze i opis. Co ważne, wszystkie te zmiany są widoczne także w innych programach – np. po zaimportowaniu zdjęć do Lightrooma. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo do Lightrooma można zaimportować wcześniej wyselekcjonowane zdjęcia, a nie cały zrzut z karty pamięci.

Zoner 2

W Zoner Photo Studio PRO moduł edycji plików jest całkiem zaawansowany. Poza standardowymi zmianami ekspozycji, balansu bieli, kolorów i szczegółowości, program oferuje także tworzenie plików HDR i pracę z różnymi filtrami.

Funkcją, która spodobała mi się najbardziej, są wspomniane wcześniej zakładki. Można je wykorzystać na wiele sposobów, np. do zestawiania dwóch wersji obróbki tego samego zdjęcia.

Zoner 3

Po pierwszym uruchomieniu programu lekko zniechęcił mnie cukierkowy interfejs, z pstrokatymi ikonkami na czele. Na szczęście w programie można niemal dowolnie edytować interfejs poprzez dodawania/usuwanie i dostosowywanie pasków narzędzi. Możliwa jest także zmiana odcieni ikonek na czarno-biały, który wygląda o niebo lepiej.

Jak pobrać darmową wersję programu?

Program Zoner Photo Studio 15 PRO dostępny jest za darmo dzięki promocji powstałej we współpracy producenta z serwisem Cnet. Warto wiedzieć, że piętnasta wersja programu doczekała się już następcy, ale nie stanowi to większego problemu, bo funkcjonalność narzędzia nawet w wersji 15 jest naprawdę duża.

Program pobierzesz za darmo klikając w ten link. Jego standardowa cena to 89 dolarów. Zoner Photo Studio 15 PRO przeznaczony jest tylko na system Windows, w wersji 32- i 64-bitowej. Przy systemie 64-bitowym może być konieczne uruchomienie instalatora z prawami administratora.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst