REKLAMA

Świetny program foto dostępny za darmo – organizuj zdjęcia z Zoner Photo Studio PRO

Jeżeli gubisz się w gąszczu zdjęć i brakuje Ci narzędzia do organizowania i wygodnego przeglądania swojej fotograficznej kolekcji – ta promocja jest skierowana właśnie do Ciebie. Przez kilka najbliższych dni pobierzesz za darmo świetny program Zoner Photo Studio 15 PRO.

16.05.2014 09.09
Świetny program foto dostępny za darmo – organizuj zdjęcia z Zoner Photo Studio PRO
REKLAMA

Zoner Photo Studio PRO jest programem, który pozwala na kompleksowe zarządzanie zdjęciami na dysku. Program posiada moduły pozwalające na import zdjęć z aparatu lub karty pamięci, na zarządzanie nimi na dysku, przeglądanie ich, a także edytowanie – w tym plików RAW.

REKLAMA
Zoner 4

Wiele osób do katalogowania i przeglądania zdjęć wykorzystuje zwykły Eksplorator plików w Windowsie lub Findera w OSX. Nie jest to rozwiązanie szczególnie wygodne, chociażby ze względu na fakt, że przy zdjęciu nie widzimy żadnych metadanych. Drugi biegun to programy typu Lightroom, które także mają moduł zarządzania zdjęciami. W Lightroomie faktycznie działa on świetnie, ale sam program jest zbyt ociężały, żeby włączać go do przejrzenia kilku zdjęć. Poza tym import i synchronizacja kolekcji nie są rozwiązaniem najszybszym.

Z tych powodów już od dawna korzystam z zewnętrznego programu do organizacji zdjęć. Do tej pory używałem oprogramowania ACDsee, ale wczoraj spróbowałem darmowego Zoner Photo Studio 15 PRO i wydaje mi się, że przy nim zostanę. Oba programy są bardzo podobne, ale Zoner spodobał mi się z uwagi na możliwość pracy w zakładkach.

Możliwości Zoner Photo Studio PRO

Zoner Photo Studio PRO, jak na profesjonalny program przystało, oferuje wiele funkcji, które spodobają się fotografom. Główne okno podzielone jest na trzy części – po lewej jest domyślnie drzewko z katalogami, na środku miniaturki zdjęć, a po prawej tabelki z histogramem i pełnymi danymi EXIF. Zdjęcia możemy przeglądać, nadawać im oceny, oznaczać kolorem, tagować i dodawać komentarze i opis. Co ważne, wszystkie te zmiany są widoczne także w innych programach – np. po zaimportowaniu zdjęć do Lightrooma. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo do Lightrooma można zaimportować wcześniej wyselekcjonowane zdjęcia, a nie cały zrzut z karty pamięci.

Zoner 2

W Zoner Photo Studio PRO moduł edycji plików jest całkiem zaawansowany. Poza standardowymi zmianami ekspozycji, balansu bieli, kolorów i szczegółowości, program oferuje także tworzenie plików HDR i pracę z różnymi filtrami.

Funkcją, która spodobała mi się najbardziej, są wspomniane wcześniej zakładki. Można je wykorzystać na wiele sposobów, np. do zestawiania dwóch wersji obróbki tego samego zdjęcia.

Zoner 3

Po pierwszym uruchomieniu programu lekko zniechęcił mnie cukierkowy interfejs, z pstrokatymi ikonkami na czele. Na szczęście w programie można niemal dowolnie edytować interfejs poprzez dodawania/usuwanie i dostosowywanie pasków narzędzi. Możliwa jest także zmiana odcieni ikonek na czarno-biały, który wygląda o niebo lepiej.

Jak pobrać darmową wersję programu?

REKLAMA

Program Zoner Photo Studio 15 PRO dostępny jest za darmo dzięki promocji powstałej we współpracy producenta z serwisem Cnet. Warto wiedzieć, że piętnasta wersja programu doczekała się już następcy, ale nie stanowi to większego problemu, bo funkcjonalność narzędzia nawet w wersji 15 jest naprawdę duża.

Program pobierzesz za darmo klikając w ten link. Jego standardowa cena to 89 dolarów. Zoner Photo Studio 15 PRO przeznaczony jest tylko na system Windows, w wersji 32- i 64-bitowej. Przy systemie 64-bitowym może być konieczne uruchomienie instalatora z prawami administratora.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA