1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Niezły numer - niestety nie mogę tego powiedzieć o moim

Lokowanie produktu

Usługi prepaid są wygodne - to wszyscy dobrze wiemy. Wystarczy kupić zestaw startowy, zasilić konto i już po chwili możemy korzystać z internetu, rozmów głosowych i wiadomości SMS oraz MMS. Zanim jednak zaczniemy kontaktować się z bliskimi osobami czeka nas ważna decyzja. Musimy wybrać numer. Najlepiej, żeby był - wiecie… - niezły.

15.05.2014
20:30
Niezły numer – niestety nie mogę tego powiedzieć o moim

Korzystając z telefonu komórkowego i posiadając jeden numer nie miałem najmniejszego problemu z jego zapamiętaniem. Dlatego też dziwiło mnie, że wiele osób poproszonych o podanie numeru traci język w ustach i zaczyna nerwowo przeszukiwać kieszenie w poszukiwaniu smartfona. Od blisko roku używam dwóch komórek i od tamtego momentu notorycznie się mylę, przestawiam cyfry lub całkowicie zapominam własne numery telefonów.

W najbliższym czasie nie planuję zmiany operatora lub numeru, więc jestem na straconej pozycji, ale Wy możecie uniknąć mojego błędu i zamiast kupować startery z ciągiem losowych cyfr, wybrać numer w Orange.

Wybierz swój numer

Nowa oferta Orange zmienia podejście do numeru telefonu, który przez lata był nam odgórnie narzucany. Podpisując umowę abonamentową zwykle możemy dopłacić do tzw. platynowego lub złotego numeru. Jest to jednak rozwiązanie dość drogie i niekoniecznie inwestycja musi być opłacalna i korzystna dla użytkownika.

wybierz swoj numer orange na kartę

Przez wiele lat pracowałem w branży mobilnej - zarówno u operatorów komórkowych jak i w sieciach sprzedaży i serwisu telefonów komórkowych. Sprzedałem setki, o ile nie tysiące starterów i mogę wyróżnić dwa typy klientów. Jedni biorą pierwszy z brzegu starter, gdyż traktują prepaid jako tymczasowe rozwiązanie. Inni natomiast kupują świadomie i chcą wybrać odpowiedni numer dla siebie. Do tej pory “wybieranie numeru” polegało na przeglądaniu starterów z nadrukowanymi na nich ciągami cyfr. Zwykle w jednej dostawie znajdują się kolejne numery telefonów, więc jeśli dostawa jest “słaba” to o łatwym do zapamiętania numerze telefonu możemy zapomnieć.

Problem ten zaczął zyskiwać miano odwiecznego, ale Orange postanowił zmienić sposób sprzedaży starterów i nie wiązać zakupu karty prepaid z wyborem numeru. Ta nowoczesna i unikalna na rynku usługa pozwala użytkownikowi na wylosowanie dobrego numeru lub wybranie z jakich cyfr powinien się składać.

Niezły numer w zasięgu ręki

Gdy kupimy starter Orange z oferty “Wybierz swój numer”, będziemy musieli go aktywować.

Po umieszczeniu nowej karty SIM w telefonie automatycznie uruchomiona zostanie aplikacja STK Wybierz swój numer, która zaproponuje unikalny numer oraz taryfę. Telefony nieobsługujące standardu STK po kilku minutach od włożenia karty do telefonu uruchomią USSD z identyczną funkcjonalnością.

orange wybierz swoj numer

W trakcie tego procesu przejrzymy nie tylko informacje związane z planem taryfowym, ale również dokonamy wyboru numeru.

Możemy to zrobić na trzy sposoby:

1. Losowy wybór numeru - generator wolnych numerów zaproponuje nam losowo wybrany ciąg cyfr. Możemy zaakceptować taką propozycję lub wylosować kolejny numer.

2. Wybór numeru z zaproponowanej listy - system wygeneruje listę pięciu wolnych numerów i to my podejmiemy decyzję, który z nich będzie łatwy do zapamiętania. Jeśli żaden z zaprezentowanych numerów nam się nie spodoba, możemy wylosować kolejną piątkę.

3. Wybór numeru na podstawie podanych cyfr - pozwala na wpisanie dowolnych cyfr, np. daty urodzenia lub innej dla nas daty lub liczby. Gdy okaże się, że system nie będzie mógł zaproponować nam odpowiedniego rozwiązania, czyli wymienionych cyfr w odpowiedniej kolejności, będziemy mogli zmniejszyć liczbę wpisanych cyfr lub podać zupełnie inne.

Innowacyjne podejście do tematu wyboru własnego numeru telefonu przewiduje udostępnienie 200 różnych numerów dla każdego klienta. Przeglądając je mamy pewność, że nie przepadną i nikt inny nie zgarnie go nam sprzed nosa, gdyż wszystkie numery są zarezerwowane dla danego użytkownika na czas 2 godzin od momentu uruchomienia telefonu z nową kartą SIM. Po upływie tego czasu zostanie przydzielony aktualnie wybrany numer oraz taryfa.

Ta nowa usługa Orange pokazuje, że na rynku usług telekomunikacyjnych można jeszcze wiele zmienić. Rozwiązania, które są obecne od lat można stale usprawniać i sprawiać, że bądą wygodniejsze i przystępniejsze dla klientów.

Gdzie kupić taki starter?

Startery “Wybierz swój numer” są dostępne w salonach operatora oraz w wybranych sieciach handlowych: Ruchu, Relay, InMedio, na stacjach Statoil oraz innych kioskach i sklepach.


// <![CDATA[ _gde_ldjidiotqt = new Image(1,1); _gde_ldjidiotqt.src='http://gde-default.hit.gemius.pl/_'+(new Date()).getTime()+'/redot.gif?id=zNubwrh.wC_pm6dgBDc2.5a1La.FeELrGeYMJ3hAxhf.O7/fastid=bseagwngyzmuytmuajmlvdsrvfnf/stparam=ldjidiotqt'; if (typeof(_gde_inscreen_dwell) == 'undefined') _gde_inscreen_dwell={}; _gde_inscreen_dwell['_gde_isndwl_ydqogvhios']='http://gde-default.hit.gemius.pl/_[TIMESTAMP]/redot.gif?id=zNubwrh.wC_pm6dgBDc2.5a1La.FeELrGeYMJ3hAxhf.O7/stparam=ydqogvhios'; document.write(''); document.write(''); // ]]>

Lokowanie produktu
Najnowsze