1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Wybieramy telewizor w cenie do 3 tys. zł

Lokowanie produktu

Mamy maj, więc producenci już wprowadzili większość tegorocznych urządzeń do sprzedaży. Z tej okazji posiłkując się porównywarką Expertcen.pl przygotowałem zestawienie najciekawszych nowych telewizorów z przedziału cenowego od 2 do 3 tys. zł. Jaki telewizor za 3 tysiące wybrać? Zobaczmy!

20.05.2014
11:02
Wybieramy telewizor w cenie do 3 tys. zł

W tym przedziale cenowym jest już w czym wybierać. Znajdziemy tu kilka małych lecz naprawdę dobrych telewizorów z zeszłego roku, jak chociażby 42-calowy Sony W8. Są też duże choć przeciętne 50-calowe telewizory oraz niezwykle dużo średniaków.  Do expertcen.pl zajrzałem, by sprawdzić ceny konkretnych modeli od: LG, Philipsa, Sharpa, Sony i Samsunga. Jak zwykle nie są to tylko modele z górnego progu - najtańszy z nich kupimy już za 2299 zł.

Samsung UE40H6200 za 2 019 zł

Seria 6 u Samsunga to to co rekomenduję wszystkim, którzy chcą typowy telewizor na dany rok. Mamy w nim naprawdę przyzwoity obraz, a jednocześnie wszelkie niezbędne nowinki multimedialne. Wszystko to w przystępnej cenie. Trochę szkoda, że Samsung nie pokusił się o zmianę podstawy w tegorocznej wersji, ale całość i tak prezentuje się nieźle. Jeśli chcecie mieć Smart TV, to będzie to optymalny wybór przy tym rozmiarze i tej kwocie.

Panasonic TX-42AS600E za 2199 zł

W podobnej cenie znajdziemy też o 2-cale większego Panasonica, który pod względem polskich aplikacji w Smart TV ustępuje Samsungowi, ale posiada wiele dodatkowych funkcji. Najważniejsze jednak, że powinien zachwycić nas obrazem. Jego kontrast jest znacznie wyższy, niż topowych modeli konkurenci. Polecam fanom filmów, którzy mają mniejsze mieszkanie i siedzą blisko telewizora.

Sony KDL-40W605 za 2229 zł

Ten model jest już u mnie na testach i wkrótce przeczytacie o nim więcej. To co mnie zdziwiło w samej konstrukcji to zewnętrzny zasilacz. Za to do reszty wykonania telewizora nie można się przyczepić. To stylowe wzornictwo, aczkolwiek trochę budżetowy plastik występuje w pilocie. Przyzwoite podświetlanie i kolory. Czego chcieć więcej od średniaka, za nieco ponad 2 tysiące?

expertcen tv do 3 tysiecy

LG 42LB630V za 2049 zł

O tym koreańskim modelu najmniej mi wiadomo. LG dopiero teraz wprowadza i prezentuje swoje nowe telewizory, więc ciężko mi się wypowiadać na jego temat. Kusi cena i wielkość w porównaniu do swoich rywali oraz fakt systemu WebOS na pokładzie. Na chwilę obecną polecam go właśnie fanom multimediów, tym, którzy stawiają na pierwszym miejscu jakość obrazu polecam zerknąć ciut wyżej na Panasonica.

expertcen tv do 3 tysiecy 2

Samsung UE48H6400 za 2980 zł

Cena tego modelu oscyluje na granicy wyznaczonego progu, ale nie sposób go pominąć ze względu na rozmiar. Za kilkaset złotych więcej w porównaniu do UE40H6200 otrzymujemy model o 8-cali większy. Testuję wersję 55-calową i jakość obrazu jest naprawdę dobra, jednak po przesiadce z HU8000 denerwuje mnie powolność platformy Smart TV. Jak dla mnie telewizor numer jeden jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny!

expertcen tv do 3 tysiecy 3

Sony KDL-42W805B od 2875 zł

Wszystkie wcześniejsze modele posiadały cyfrę 6 w nazwie. Tutaj mamy 8, co oznacza produkt z wyższej półki. Nie miałem okazji jeszcze go przetestować, ale ptaszki ćwierkają, że jakość obrazu jest słabsza, niż w zeszłorocznej serii W8. A ta wciąż jest dostępna w sklepach, więc wybór należy do was - nowe menu i więcej multimedialnych funkcji, czy lepszy obraz w podobnej cenie. Wszystko nadal z logo Sony.

Sharp LC-50LD265E za 2299 zł

Ten Japończyk do mocarzy nie należy. To produkt budżetowy, montowany w Polsce. Wzornictwem nie odstaje od konkurencji, podobnie jeśli chodzi o jakość obrazu. Za to jest bezkonkurencyjny przy stosunku wielkości do ceny. Za cenę niższą od nowego wciąż 4-calowego iPhone’a możemy mieć 50-cali w salonie.

expertcen tv do 3 tysiecy 4

Philips 42PFS7109 za 3149 zł

Chciałem aby w tym zestawieniu znalazł się tegoroczny model Philipsa. Niestety ciekawe znalezisko przekracza zakładany budżet. Mimo wszystko warto go wziąć pod uwagę ze względu na unikalną technologię ambilight. Dodatkowe wrażenia świetlne, to coś czego nie oferuje konkurencja.

expertcen tv do 3 tysiecy 5

Jest w czym wybierać!

W przedziale do 3 tysięcy złotych naprawdę mamy w czym wybierać. Zeszłorocznych modeli jest sporo. W dodatku tegoroczne modele będą tanieć już latem, a wtedy w podobnej cenie kupimy ich odpowiedniki o kilka cali większe.

Poza Sharpem, Philipsem i Sony W8 w Expertcen wyszukałem modele z serii 6 każdego z producentów. W ofercie firm jest to najczęściej najrozsądniejszy wybór, czyli ta średnia półka. Mamy przyzwoity obraz, jednocześnie nie dopłacamy za największe nowinki typu wykrzywiony ekran.

Wybór konkretnego modelu z tej półki zależy już od własnych upodobań i detali. Jeśli miałbym stawiać na jakość obrazu wybrałbym Panasonica, natomiast Smart TV to Samsung, za to LG kusi ceną.

Lokowanie produktu
Najnowsze