Gry  / News

Krótka piłka: Nowy Wiedźmin będzie miał nowe logo. Studio CD Projekt Red również. Oto one

Studio CD Projekt Red istnieje od 2002 roku. Od tamtego czasu występowało pod tym samym znakiem graficznym. Dzisiaj się to zmieniło. Na lepsze.

Na blogu CDP.pl opublikowano informację o zmianie identyfikacji wizualnej studia CD Projekt Red. Do tej pory ich logo wyglądało tak:

cdprojekt

Dzisiaj się to zmienia. Studio ogłosiło, że od dzisiaj logo CD Projekt Red będzie reprezentowało najważniejszą cechę studia, czyli nieokiełznaną energię oraz pasję do tworzenia gier wideo. Taki właśnie jest REDbird.

cd projekt red nowe logo

W pewnym sensie jesteśmy rebeliantami i tak jak oni – jesteśmy wolni. Zupełnie jak ptaki. Północny Kardynał (lub REDbird) uosabia te przymioty, które identyfikują nas w branży gier wideo i nadają naszej działalności charakter: niezależność i niezłomność. Staramy się wznosić na wyżyny, mierzymy zaś jeszcze wyżej.

Kolor czerwony, z którym tak silnie jesteśmy kojarzeni, współdzielimy z jeszcze jedną istotą: Rarógiem. Pojawiającym się w słowiańskich legendach ognistym ptakiem, mającym przynosić ludziom szczęście oraz pomyślność. I tak jak w nim, i w nas drzemie ogień, źródło siły, pasji, kreatywności. Wszystkiego, co pozwala nam na tworzenie erpegów będących sercem przyświecającej nam filozofii - powiedział Adam Badowski, szef studia CD PROJEKT RED.

Wraz z nową identyfikacją graficzną studia odświeżono logo gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

W centrum nowej identyfikacji graficznej umiejscowiona została maska przywodząca na myśl jednego z przywódców Gonu, owianego legendą Eredina. - poinformowało studio CD Projekt Red

wiedzmin cd projekt logo
przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst