REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

T-Mobile prezentuje: 10 powodów, dla których warto wybrać smartfon z T-Mobile. Szkoda, że jeden jest zmyślony

T-Mobile Trendy to lifestylowy serwis poświęcony nowym technologiom, które przedstawiane są tak, aby miały kontekst z ofertą i obszarem działalności różowego operatora. Ostatnio na łamach serwisu opublikowano “10 powodów, dla których warto wybrać smartfon z T-Mobile”. Okazało się, że jeden z powodów został zmyślony i wprowadzał w błąd czytelników.

12.05.2014
21:10
pinokio
REKLAMA
101 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

T-Mobile Trendy zachęcało czytelników do wybrania oferty T-Mobile poprzez wskazanie dziesięciu atutów, które wyróżniają operatora na tle konkurencji. Już w trzecim punkcie znalazł się spory błąd rzeczowy, gdyż opublikowano zmyśloną informację.

Projektując nowy model telefonu, producent skupia się głównie na jego wyglądzie i jak najniższych kosztach podzespołów, a jakość działania urządzenia mobilnego w sieci operatora ma dla niego zazwyczaj drugorzędne znaczenie. Dzieje się tak dlatego, że klienci przy wyborze urządzenia koncentrują się na wielkości wyświetlacza, mocy obliczeniowej czy funkcjach aparatu. W wyniku negocjacji z dostawcami sprzętu T-Mobile osiągnął cel, jakim jest pojawienie się w smartfonach w jego ofercie drugiej anteny, wspierającej technologię MIMO w HSPA+, nieobecnej w urządzeniach spoza dystrybucji T-Mobile. To naturalnie wpływa na wyższą jakość połączeń i szybszą transmisję danych. - mogliśmy przeczytać na stronie T-Mobile Trendy

Według powyższych zapewnień smatrfony oferowane w T-Mobile powinny być wyjątkowo przygotowywane. Byłaby to dość dziwna i nieopłacalna dla producentów praktyka. Postanowiłem zweryfikować informację u źródła. Wysłałem prośbę o wyjaśnienie m.in. do Samsunga, LG, Sony. Wszyscy producenci sprzętu zaprzeczyli w doniesienia T-Mobile.

Najpierw Samsung.

Wszystkie nasze modele przez nas dystrybuowane mają taki sam hardware. W zależności od kanału dystrybucji może różnić się oprogramowanie. W modelu Samsung Galaxy S5, owszem mamy dwie anteny, ale służą do odbierania/nadawania połączenia po wifi a nie HSPA+. Są one wbudowane w każdy egzemplarz - powiedział w rozmowie ze Spider’s Web Olaf Krynicki, Rzecznik Prasowy Samsung Polska.

Potem LG.

Wszystkie produkty - smartfony dystrybuowane przez LG w Polsce są identycznie specyfikowane dla wszystkich Klientów. Jest prawdą, że każdy model może występować w kilku wersjach na różne rynki, natomiast w naszym przypadku jakość odbioru sieci jest zawsze najwyższa - powiedziała nam Ewa Lis, PR Manager w LG Electronics Polska

Również w rozmowie z komórką odpowiedzialną za marketing Sony w Polsce usłyszałem, że temat jest sprawdzany, ale pracownicy Sony na wieść o informacjach z T-Mobile Trendy robili tylko wielkie oczy.

Co na to T-Mobile?

T-Mobile zagrało taktycznie i nabrało wody w usta. Przez tydzień nie mogłem się doprosić o odpowiedź na moje pytanie. Aby w końcu dostać zdawkowe wyjaśnienie:

Potwierdziliśmy ostatecznie, że druga antena pojawia się we wszystkich naszych urządzeniach, które wspierają technologię HSPA+ - odpisał nam Piotr Żaczko z T-Mobile

Informacja, którą przez tydzień weryfikowało T-Mobile była bardzo zdawkowa. Nadal nie odniesiono się do najważniejszego, czyli zapewnienia, że smartfony w T-Mobile mają zamontowaną specjalnie dla różowego operatora dodatkową antenę, której nie uświadczymy u konkurencji.

tmobile antena

Rzuciłem okiem na stronę T-Mobile Trendy, która informowała o 10 zaletach T-Mobile. Ku mojemu zdziwieniu, zmieniono treść trzeciego punktu. O antenach montowanych specjalnie do smartfonów w T-Mobile nie ma już słowa. Wycięto ten fragment, a resztę wyedytowano tak, aby zdanie zachowało jako taki sens. Niestety nie zachowało.

Trzeci z dziesięciu atutów T-Mobile brzmi jak marketingowy bełkot i nie niesie za sobą żadnych argumentów, które sugerowałyby przewagę różowego operatora nad konkurencją. Zobaczcie sami:

Projektując nowy model telefonu, producent skupia się głównie na jego wyglądzie i jak najniższych kosztach podzespołów, a jakość działania urządzenia mobilnego w sieci operatora ma dla niego zazwyczaj drugorzędne znaczenie. Dzieje się tak dlatego, że klienci przy wyborze urządzenia koncentrują się na wielkości wyświetlacza, mocy obliczeniowej czy funkcjach aparatu. W wyniku negocjacji z dostawcami sprzętu T-Mobile osiągnął cel, jakim jest pojawienie się w smartfonach w jego ofercie od początku 2013 r. drugiej anteny, wspierającej technologię HSPA+. Warto dodać, że T-Mobile zainicjował tę zmianę i nasi klienci mogli cieszyć się wyższą jakością połączeń i szybszą transmisją danych wcześniej niż inni.

REKLAMA

Pod wpisem nie ma aktualizacji, ani jakiejkolwiek informacji dla czytelników, która wyjaśniałaby, że pierwotna wersja tekstu promującego T-Mobile zawierała poważny błąd merytoryczny.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA