REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Samsung już szykuje aktualizację swoich smartfonów do Androida 4.4.3

Posiadacze wybranych smartfonów Samsunga, którzy już przygotowali się mentalnie na konieczność długiego oczekiwania na premierę aktualizacji do 4.4.3 mogą przynajmniej trochę odetchnąć - Koreańczycy rozpoczęli już testy tego wydania Androida. Przy okazji wiadomo, kiedy na starsze urządzenia trafi KitKat 4.4.2.

26.05.2014
12:26
Samsung już szykuje aktualizację swoich smartfonów do Androida 4.4.3
REKLAMA
REKLAMA

Android 4.4.3, choć nie wnosi zbyt wielu nowości, z całą pewnością jest aktualizacją wyczekiwaną przez użytkowników ze względu na szereg drobniejszych poprawek ułatwiających życie z telefonem. Premiera jego "czystej" wersji przewidziana jest mniej więcej na przyszły miesiąc, kiedy powinna ona zadebiutować na sprzętach pozbawionych nakładek i modyfikacji producenta.

Zgodnie z wieloletnią już tradycją, osoby posiadające telefon z systemem "dopracowanym" przez producenta, będą musiały poczekać nieco dłużej. Jak podaje portal SamMobile, różnica w stosunku do premiery niezmodyfikowanej wersji nie musi być jednak aż taka wielka. Zgodnie z uzyskanymi przez serwis dokumentami, 4.4.3 jest obecnie testowany na trzech telefonach - dwóch wersjach Galaxy S5 oraz jednej wersji Galaxy S4, która - co ciekawe - dopiero niedawno doczekała się Androida 4.4.2.

Data premiery? SM szacuje, że prace zajmą jeszcze co najmniej miesiąc - obecnie etap prac został opisany jako "Integracja" z dodatkowym oprogramowaniem Samsunga.

REKLAMA

Co z pozostałymi urządzeniami, czekającymi na aktualizację do 4.4.2? Galaxy Note II, S3 LTE oraz Note 3 Neo otrzymały ją w tym miesiącu (choć w niektórych przypadkach na razie tylko wersje niebrandowane), natomiast pozostałe będą musiały jeszcze poczekać.

Dla S4 Mini testy 4.4.2 zakończyły się powodzeniem i aktualizacja powinna rozpocząć się w przyszłym miesiącu. Galaxy S4 Mini LTE oraz Note 3 Neo teoretycznie powinny doczekać się nowego Androida też w czerwcu, ale ten nie został jeszcze w pełni zatwierdzony (status "Pending"). W lepszej sytuacji są właściciele Grand 2, Mega 5.8 oraz Mega 6.3 - czerwcowa premiera, w związku z wkroczeniem w fazę finalnych testów, jest jak najbardziej realna.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA