REKLAMA

Pocket wprowadza abonament Premium - jest za co płacić!

Pod tekstami o aplikacji Pocket i jej podobnych często pojawiało się pytanie o to, jak Pocket zarabia. Do dzisiaj jedyną poprawną odpowiedzią było stwierdzenie, że nie zarabia. Do dzisiaj, gdyż Pocket właśnie wprowadził płatną usługę Premium.

28.05.2014 17.04
Pocket wprowadza abonament Premium – jest za co płacić!
REKLAMA
REKLAMA

Najważniejsza wiadomość związana z dzisiejszą aktualizacją to ta, że Pocket nadal pozostanie darmowy. Usługa będzie bezpłatna w znanym użytkownikom zakresie. Jednak za większość wprowadzonych dzisiaj usprawnień będziemy musieli dodatkowo zapłacić.

Twoja biblioteka dostępna zawsze i na zawsze

pocket premium 2

Pocket Premium oferuje automatyczne wykonywanie i zachowywanie kopii artykułów i stron, które zapisujemy. Oznacza to, że treści, które są dla nas ważne, będą zawsze dostępne w Pockecie, nawet gdy znikną z Sieci. Po wykupieniu abonamentu premium wszystkie nowe oraz do tej pory dodane strony do Pocketa zostaną zachowane.

Wyszukiwarka w wersji Pro

pocket premium 3

Wyszukiwarka w darmowej wersji Pocketa pozwala na przeszukiwanie zasobów zgromadzonych w usłudze, po wpisaniu w nią adresu internetowego lub słów, które zostały użyte w tytule.

Posiadacze abonamentu Premium dostaną możliwość przeszukiwania wszystkich wpisów zgromadzonych w Pockecie za pomocą tagów oraz słów użytych w artykułach. Pocket zaznacza, że wyszukiwarka Premium jest szybkim i funkcjonalnym narzędziem, które pozwoli na dotarcie do zapisanego tekstu nie tylko wtedy, gdy znamy stronę, z której pochodził lub jego tytuł. Nowa wyszukiwarka pozwala również na wpisywanie fraz użytych w tekście lub imienia i nazwiska jego autora. Teraz będzie można również łatwo wrócić do poprzedniego wyszukiwania.

Tagi, tagi, tagi...

pocket premium 4

Pocket Premium ma być usługą, która pozwoli na gromadzenie jeszcze większej ilości treści i łatwe ich odszukanie. Poza rozbudowaną wyszukiwarką pomoże w tym również usprawnione zarządzanie tagami. Teraz zapisując tekst do Pocketa Premium będziemy mogli skorzystać z zasugerowanych tagów, które program dobierze na podstawie analizy danego tekstu. To znaczące usprawnienie, szczególnie dla osób, które do tej pory nie używały tagów w Pockecie, a chciałyby zacząć to robić regularniej.

Nowe funkcje również dla tych co nie płacą

pocket premium 5

Pocket wraz z aktualizacją otrzymał również kilka funkcji, z których będą mogli korzystać zarówno posiadacze Premium, jak i osoby, którym wystarcza darmowa wersja. Zmieniono wygląd rozszerzeń do przeglądarki, które teraz będzie pozwalało na łatwe dodawanie tagów do zapisanych artykułów. Pojawi się również przycisk, za pomocą którego łatwo cofniemy zapisanie tekstu do Pocketa.

Aplikacja na iOS oraz Androida również wprowadza łatwe zarządzanie tagami przy wpisach. Dodatkowo na iOS i w przeglądarce na komputerze możemy łatwo kasować i edytować tagi w czasie, gdy przeglądamy zapisany artykuł.

Ile to kosztuje?

REKLAMA

Abonament Pocket Premium kosztuje 4,99 dol. miesięcznie. Gdy zdecydujemy się na roczny abonament, zapłacimy 44,99 dol., czyli skorzystamy z 25% zniżki. Usługę Premium można zamówić na stronie getpocket.com/premium.

Cieszy fakt, że Pocket dodał płatne funkcje, gdyż sprzedaż pakietów Premium powinna zagwarantować, że usługa nie zniknie niespodziewanie z rynku. Co ważne, wersja podstawowa w żaden sposób nie ucierpiała i nadal jest tym samym dobrym Pocketem, którego pokochał świat.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA