REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Play zmienia ofertę na niekorzyść klientów. Można rozwiązać umowę bez płacenia kary

Serwis blogplay.eu poinformował o zmianach warunków umów dla taryf Formuła Europa Unlimited. Fioletowy operator nie przejmując nie nazwą oferty zaczął wprowadzać limity. Oberwało się również klientom, którzy podpisali umowę na innych, korzystniejszych warunkach.

09.05.2014
19:02
Play zmienia ofertę na niekorzyść klientów. Można rozwiązać umowę bez płacenia kary
REKLAMA
209 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Nie da się ukryć, że taryfa Formuła Europa Unlimited Playowi nie wyszła, a operator niedługo po ogłoszeniu jej warunków i wprowadzeniu oferty do sprzedaży był zmuszony na wprowadzenie dość drastycznych zmian.

Początkowo Formuła Europa Unlimited oferowała, jak sama nazwa wskazuje, nielimitowane rozmowy. Również w roamingu. Przebywając poza granicami Polski (ale nadal na terenie Unii Europejskiej) mogliśmy bez przeszkód i obaw o dodatkowe koszty odbierać połączenia.

Nie da się ukryć, że do dość rewolucyjna oferta. Szkoda, że operator, który tę rewolucję zapoczątkował, sam na nią nie był gotowy. Play się przeliczył i musiał wprowadzić limity... w taryfie bez limitów.

Przypomnijmy, że temat tej konkretnej oferty oraz późniejszych zmian na gorsze (patrząc okiem klienta) był omawiany również na forum dla pracowników Play, gdzie sprzedawcy mogli zadawać pytania dyrektorowi sprzedaży.

Rafał Sidorowicz - Dyrektor Departamentu Sprzedaży w Play - przyznał wtedy, że Formuła Europa Unlimited w pierwszej wersji generowała potężne straty. Wątek ten poruszałem we wpisie “Wszystkie tajemnice Play“ i zacytują go teraz, gdyż dokładnie wyjaśnia problem:

W tym przypadku Play się przeliczył, a klienci którzy podpisali umowę na taryfę pozwalającą na darmowe rozmowy w roamingu korzystali tak intensywnie, że puściliby operatora z torbami.

Dyrektor sprzedaży wyjaśnia, że podczas tworzenia oferty buduje się profil klienta, który będzie z niej korzystał. Szacuje się ile może dzwonić, ile korzystać z usług roamingowych itp. W przypadku pierwszej wersji taryfy Europa Unlimited, analizy i przewidywania operatora nie pokryły się z rzeczywistością. Dlatego zdecydowano się na wprowadzenie korekty i nowe taryfy mają limit 1000 minut (limit dotyczy rozmów w roamingu). Klienci, którzy podpisali umowy na poprzednią wersję Europy Unlimited mogą korzystać z niej według wcześniejszych ustaleń, cenników i regulaminów.

play europa unlimited

Tutaj docieramy do sedna problemu. Dyrektor sprzedaży wyraźnie zaznaczył, iż fakt pozostawienia dotychcasowym posiadaczom Formuły Europa Unlimited warunków, na zawartych w podpisanej umowe jest ważny.

Oferta w poprzedniej odsłonie generowała potężne straty. To co jest ważne, klienci korzystający z starej oferty, dalej z nią zostali w poprzedniej formie. - odpowiedział Rafał Sidorowicz - Dyrektor Departamentu Sprzedaży w Play (za blogplay.pl)

Pojawia się pytanie, co się takiego stało, że warunek ten przestał być dla Playa ważny? Takie też pytanie zadałem rzecznikowi Play, Marcinowi Gruszce. Jego odpowiedź była bardzo lakoniczna:

Decyzja biznesowa - tylko tyle odpowiedział na pytanie Spider’s Web Marcin Gruszka

Klienci podpisali umowę, z której korzystali przez dłuższy czas. Teraz, w trakcie gry, Play zmienia zasady zabawy. Nowe warunki są mniej korzystne dla klientów, gdyż zamiast nielimitowanych rozmów w roamingu do ich dyspozycji będzie tylko lub aż 1000 minut (na połączenia przychodzące). Pozytywny aspekt jest taki, że klient, któremu nie odpowiadają nowe zasady może bez żadnych konsekwencji spakować zabawki i iść do domu. Tak, nie będzie kary umownej za zerwanie umowy przez abonenta.

REKLAMA

Jeśli do tej pory wykorzystywaliście Europę Unlimited w celach biznesowych i ceniliście sobie swobodę płynącą z braku limitów na połączenia w roamingu, możecie rozwiązać umowę i zainteresować się ofertą konkurencji. Np. w T-Mobile dostępne są taryfy z nielimitowanymi połączeniami. Chociażby oferta Biznes non Stop w cenie 79,90 zł netto pozwala na prowadzenie rozmów bez limitów z osobami u wszystkich operatorów krajowych oraz nielimitowane połączenia przychodzące w roamingu na terenie Unii Europejskiej.

Co ciekawe, oferta ta w T-Mobile jest dostępna od października 2013 roku i nic nie wskazuje na to aby była nieopłacalna dla operatora.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA