REKLAMA

Przypadkowo zamknięta karta przeglądarki? W Chrome dla Androida to już nie problem

Przypadkowe zamknięcie karty przeglądarki, która była nam mimo wszystko potrzebna, czy to gestem czy za pomocą przycisku, nie jest prawdopodobnie dla nikogo czymś niespotykanym. W przypadku komputerowej wersji Chrome od dłuższego czasu istniało proste rozwiązanie pozwalające na jej przywrócenie, jednak na urządzeniach mobilnych trzeba było sięgnąć do historii, co nie zawsze należało do zadań łatwych, a z całą pewnością nie było najwygodniejsze. Przynajmniej do najnowszego wydania Chrome dla Androida.

21.05.2014 05.29
Przypadkowo zamknięta karta przeglądarki? W Chrome dla Androida to już nie problem
REKLAMA
REKLAMA

Wersja 35.0.1916.122 rozwiązuje na szczęście ten problem, wprowadzając funkcję znaną z "dużej" odmiany przeglądarki. W rezultacie, jeśli niecelowo zamkniemy jedną z otwartych aktualnie stron lub uznamy po chwili, że zamknięta karta jest nam nadal potrzebna, możemy ją odzyskać za pomocą jednego prostego kliknięcia (w wyświetlany na dole ekranu tuż po zamknięciu karty przycisk), bez przeszukiwania historii przeglądania. Osoby, które starają się wszystko na telefonie robić jak najszybciej i nie zawsze precyzyjnie, z całą pewnością docenią tę nowość.

Jeśli dodatkowo korzystają z wersji Androida, które pozwalają na wyświetlanie wielu okien jednocześnie, nowa odsłona Chrome ucieszy ich jeszcze bardziej. Wydanie 35 oferuje bowiem wsparcie dla urządzeń, które pozwalają właśnie na taki sposób prezentacji treści.

REKLAMA

W pozornie niewielkiej aktualizacji znalazł się dodatkowo pakiet nowości dla miłośników nie tylko szybkiej i wydajnej pracy, ale również multimediów, zarówno tych przeglądanych lokalnie, jak i przesyłanych do innych urządzeń. Oprócz rozszerzenia możliwości związanych z przesyłaniem filmów przy użyciu Chromecasta, Google zaoferowało bowiem opcję oglądania filmów w przeglądarce na pełnym ekranie z dodatkowymi kontrolkami w HTML5.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA