Sprzęt  / News

Nokia stawia na bezpieczeństwo. Nowy dział zadba o ochronę naszych danych

Jak istotne jest bezpieczeństwo naszych danych w obliczu wszystkich organizacji i osób, które za wszelką cenę chcą zdobyć do nich dostęp, mogliśmy przekonać się w ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy. Jeśli na dobre będziemy chcieli przywitać się z "Internetem Rzeczy", będziemy musieli być pewni, że nasze informacje nie trafią w niepowołane ręce. Rozumie to Nokia, która dziś ogłosiła wydzielenie specjalnego zespołu odpowiedzialnego właśnie za bezpieczeństwo. 

Nowy dział Nokii, mający rozpocząć funkcjonowanie od pierwszego dnia czerwca tego roku, będzie miał za zadanie upewnić się, że wszystkie produkty i usługi dostarczane przez Nokię zostaną wyposażone w zabezpieczenia stojące na odpowiednio wysokim poziomie. Finowie planują również rozszerzenie swojego portfolio usług związanych z bezpieczeństwem i zbudowanie biznesu opartego właśnie na dostarczaniu chronionych rozwiązań telekomunikacyjnych.

W nowym zespole mają znaleźć się eksperci ds. bezpieczeństwa oraz najbardziej utalentowani pracownicy zajmujący do tej pory stanowiska w różnych działach firmy. Świeżo utworzona jednostka stanie się częścią większego działu - Mobile Broadband.

Zaledwie kilka dni temu ujawniono, że sprzedaż podobnego działu planuje Alcatel-Lucent, który ogłosił chęć wycofania się z tej części rynku. "Nowa Nokia", której działania mieliśmy okazję obserwować w ciągu kilku ostatnich tygodni, nie zamierza więc odpuszczać żadnej okazji na rozwinięcie skrzydeł i umocnienie swojej pozycji w segmentach, w których może sobie pozwolić na rywalizację z konkurentami.

Niezależnie od tego, czy chodzi o sieci bezprzewodowe, czy o samochody. W końcu za kilka lat wszystkie te elementy mogą się złożyć w jedną wielką całość i dobrze, żeby Nokia była na to odpowiednio przygotowana.

Tagi: Nokia
przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst