REKLAMA

Nokia stawia na bezpieczeństwo. Nowy dział zadba o ochronę naszych danych

Jak istotne jest bezpieczeństwo naszych danych w obliczu wszystkich organizacji i osób, które za wszelką cenę chcą zdobyć do nich dostęp, mogliśmy przekonać się w ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy. Jeśli na dobre będziemy chcieli przywitać się z "Internetem Rzeczy", będziemy musieli być pewni, że nasze informacje nie trafią w niepowołane ręce. Rozumie to Nokia, która dziś ogłosiła wydzielenie specjalnego zespołu odpowiedzialnego właśnie za bezpieczeństwo. 

27.05.2014 09.04
Nokia stawia na bezpieczeństwo. Nowy dział zadba o ochronę naszych danych
REKLAMA
REKLAMA

Nowy dział Nokii, mający rozpocząć funkcjonowanie od pierwszego dnia czerwca tego roku, będzie miał za zadanie upewnić się, że wszystkie produkty i usługi dostarczane przez Nokię zostaną wyposażone w zabezpieczenia stojące na odpowiednio wysokim poziomie. Finowie planują również rozszerzenie swojego portfolio usług związanych z bezpieczeństwem i zbudowanie biznesu opartego właśnie na dostarczaniu chronionych rozwiązań telekomunikacyjnych.

W nowym zespole mają znaleźć się eksperci ds. bezpieczeństwa oraz najbardziej utalentowani pracownicy zajmujący do tej pory stanowiska w różnych działach firmy. Świeżo utworzona jednostka stanie się częścią większego działu - Mobile Broadband.

REKLAMA

Zaledwie kilka dni temu ujawniono, że sprzedaż podobnego działu planuje Alcatel-Lucent, który ogłosił chęć wycofania się z tej części rynku. "Nowa Nokia", której działania mieliśmy okazję obserwować w ciągu kilku ostatnich tygodni, nie zamierza więc odpuszczać żadnej okazji na rozwinięcie skrzydeł i umocnienie swojej pozycji w segmentach, w których może sobie pozwolić na rywalizację z konkurentami.

Niezależnie od tego, czy chodzi o sieci bezprzewodowe, czy o samochody. W końcu za kilka lat wszystkie te elementy mogą się złożyć w jedną wielką całość i dobrze, żeby Nokia była na to odpowiednio przygotowana.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA