Foto  / Artykuł

Nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny – stróże prawa i służby ratunkowe w akcji

Zdjęcia Brandona Cawooda wyglądają jak plakaty hollywoodzkiej superprodukcji. Różnica polega na tym, że fotografie nie przedstawiają superbohaterów z nadprzyrodzonymi mocami, a pracowników służb ratunkowych i stróżów prawa, podczas pełnienia swoich codziennych obowiązków.

Fotograf Brandon Cawood od dziecka interesował się komiksami i filmami animowanymi ze świata Marvela i DC Comics. Tę młodzieńczą pasję przełożył w życiu zawodowym na fotografie bohaterów, którzy żyją między nami, w prawdziwym świecie. Choć nie noszą oni peleryny, potrafią w stopniu równym superbohaterom zainspirować małe dzieci do bycia szlachetnym i odważnym. W końcu kto z nas nie chciał być kiedyś strażakiem lub policjantem?

Zdjęcia są hołdem dla policjantów, strażaków i pracowników pogotowia medycznego. Autor chciał przedstawić ich jako superbohaterów i trzeba przyznać, że zamysł w pełni się udał. Choć osobiście nie przepadam za tak mocno retuszowanymi zdjęciami, to bardzo doceniam pomysł i realizację projektu. Jestem pewien, że taka seria będzie mocno oddziaływać na dzieci, budując u maluchów szacunek do służb ratunkowych. A o to w tym projekcie chodziło.

nie wszyscy bohaterowie nosza peleryny 1
nie wszyscy bohaterowie nosza peleryny 2
nie wszyscy bohaterowie nosza peleryny 3
nie wszyscy bohaterowie nosza peleryny 4
nie wszyscy bohaterowie nosza peleryny 5
nie wszyscy bohaterowie nosza peleryny 6
nie wszyscy bohaterowie nosza peleryny 7
nie wszyscy bohaterowie nosza peleryny 8

Autor zdjęć podzielił się także fotografiami zza kulis, które zdradzają nieco tajemnic związanych z warsztatem. Na zdjęciach widać m.in. rodzaj i rozstawienie użytych modyfikatorów światła.

nie wszyscy bohaterowie nosza peleryny 9
nie wszyscy bohaterowie nosza peleryny 10

Autorem zdjęć w tekście jest fotograf Brandon Cawood. Więcej jego prac znajdziesz na jego oficjalnej stronie, lub na facebookowym profilu.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst