REKLAMA

Nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny – stróże prawa i służby ratunkowe w akcji

Zdjęcia Brandona Cawooda wyglądają jak plakaty hollywoodzkiej superprodukcji. Różnica polega na tym, że fotografie nie przedstawiają superbohaterów z nadprzyrodzonymi mocami, a pracowników służb ratunkowych i stróżów prawa, podczas pełnienia swoich codziennych obowiązków.

03.05.2014 18.31
Nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny – stróże prawa i służby ratunkowe w akcji
REKLAMA

Fotograf Brandon Cawood od dziecka interesował się komiksami i filmami animowanymi ze świata Marvela i DC Comics. Tę młodzieńczą pasję przełożył w życiu zawodowym na fotografie bohaterów, którzy żyją między nami, w prawdziwym świecie. Choć nie noszą oni peleryny, potrafią w stopniu równym superbohaterom zainspirować małe dzieci do bycia szlachetnym i odważnym. W końcu kto z nas nie chciał być kiedyś strażakiem lub policjantem?

REKLAMA

Zdjęcia są hołdem dla policjantów, strażaków i pracowników pogotowia medycznego. Autor chciał przedstawić ich jako superbohaterów i trzeba przyznać, że zamysł w pełni się udał. Choć osobiście nie przepadam za tak mocno retuszowanymi zdjęciami, to bardzo doceniam pomysł i realizację projektu. Jestem pewien, że taka seria będzie mocno oddziaływać na dzieci, budując u maluchów szacunek do służb ratunkowych. A o to w tym projekcie chodziło.

nie wszyscy bohaterowie nosza peleryny 1
nie wszyscy bohaterowie nosza peleryny 2
nie wszyscy bohaterowie nosza peleryny 3
nie wszyscy bohaterowie nosza peleryny 4
nie wszyscy bohaterowie nosza peleryny 5
nie wszyscy bohaterowie nosza peleryny 6
nie wszyscy bohaterowie nosza peleryny 7
nie wszyscy bohaterowie nosza peleryny 8

Autor zdjęć podzielił się także fotografiami zza kulis, które zdradzają nieco tajemnic związanych z warsztatem. Na zdjęciach widać m.in. rodzaj i rozstawienie użytych modyfikatorów światła.

nie wszyscy bohaterowie nosza peleryny 9
REKLAMA
nie wszyscy bohaterowie nosza peleryny 10

Autorem zdjęć w tekście jest fotograf Brandon Cawood. Więcej jego prac znajdziesz na jego oficjalnej stronie, lub na facebookowym profilu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA