Technologie  / News

Teraz z Google Play można wygodnie korzystać w przeglądarce mobilnej. Pytanie, czy ktoś to kiedykolwiek zrobi

Picture of the author

Nawet bez szczegółowych badań można określi dwa sposoby dostępu do Google Play, z których korzysta zdecydowana większość użytkowników - przeglądarka na komputerze lub aplikacja na smartfonie z Androidem. Google uznało jednak, że przyszedł czas na odświeżenie jeszcze innego kanału - mobilnej strony sklepu. 

Określenie "odświeżenie" nie oddaje przy tym w pełni pracy programistów amerykańskiej firmy. Do tej pory Google Play w ogóle nie posiadał przeglądarkowej wersji mobilnej i jeśli z jakiegoś powodu zdecydowaliśmy się otworzyć odnośnik do aplikacji właśnie w ten sposób, musieliśmy sobie radzić w UI przystosowanym do o wiele większych ekranów. Teraz problem ten zniknął i strona kryjąca się pod adresem play.google.com wygląda niemal tak samo jak natywna aplikacja, a obsługa, wyszukiwanie czy zdalna instalacja są o wiele prostsze.

Funkcjonalność pozostała przy tym niezmieniona i w dalszym ciągu, jeśli chcemy naprawdę komfortowo przeglądać czy instalować aplikacje albo gry i tak skorzystamy z prawdziwej aplikacji klienckiej. Można więc zapytać, po co w ogóle Google marnowało czas na to odświeżenie? Spora część użytkowników Androida prawdopodobnie nawet nie wie o istnieniu takiego kanały dostępu, nie wpadła na to, że można z niego skorzystać lub świadomie go ignoruje.

Co pozostaje? Sytuacje, kiedy posiadamy smartfon z innym systemem i chcemy zobaczyć, co ciekawego dzieje się w sklepie z oprogramowaniem dla Androida? Moment, kiedy zapomnieliśmy telefonu z domu, ale koniecznie chcemy coś na nim zainstalować... z poziomu telefonu znajomego? Dobrze, że Google pomyślało o tego typu dostępie mobilnym, ale naprawdę ciekawie byłoby poznać powód, który skłonił firmę do takiego posunięcia.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst