REKLAMA

Google Glass dostępne bez zaproszenia. Tylko kto tak naprawdę zechce je nosić?

Niemal dokładnie w miesiąc po krótkim, bo zaledwie jednodniowym, ale niezwykle udanym eksperymencie z umożliwieniem zakupu Google Glass bez specjalnego zaproszenia, firma z Mountain View zdecydowała się na jego powtórzenie. Tym razem jednak nie ma ograniczenia czasowego - każdy kto mieszka w USA może od dziś zakupić okulary nowej generacji. Pod warunkiem, że ma spory zapas gotówki i w ogóle ma ochotę na posiadanie takiego gadżetu.

14.05.2014 05.31
Google Glass dostępne bez zaproszenia. Tylko kto tak naprawdę zechce je nosić?
REKLAMA
REKLAMA

W ramach kwietniowego "okienka" Google usunęło ograniczenia zakupowe dotyczące ich okularów na 24 godziny, wprowadzając na ten czas do sprzedaży nieujawnioną ilość egzemplarzy Glass. Zainteresowanie było na tyle duże, że biała wersja zniknęła z wirtualnych półek sklepowych w ciągu kilku godzin, natomiast niedługo później nie można już było kupić żadnego modelu. Trudno mówić o sukcesie nie wiedząc ile sztuk zostało sprzedanych, ale jeśli udało się w tak krótkim czasie sprzedać cały przeznaczony na ten cel zapas, z pewnością oczekiwania Google zostały zaspokojone.

Przez następne kilka tygodni dystrybucja odbywała się znów z wykorzystaniem zaproszeń. Dziś w nocy jednak internetowy gigant postanowił ponownie umożliwić zakup wszystkim mieszkańcom Stanów Zjednoczonych, dodatkowo nie wprowadzając żadnego czasowego ograniczenia. Cyfrowe okulary mają być dostępne dla każdego tak długo, na jak długo wystarczą zapasy.

google-glass

Pytanie tylko, czy będą to zapasy mające zaspokoić potrzeby jedynie największych fanów (czy może nawet fanatyków) nowych technologii, czy Google liczy, że jeszcze przed debiutem finalnej wersji uda się zainteresować zwykłych użytkowników tym produktem?

REKLAMA

Cena Glass, utrzymująca się na poziomie 1500 dolarów, nadal mocno odstrasza, a do tej pory - jeszcze przed komercyjnym debiutem - pojawiło się sporo wątpliwości dotyczących tego dodatku. Czy nie będziemy czuli się dziwnie, nosząc takie okulary? Jak potraktują nas ludzie w naszym otoczeniu? W jakich miejscach będziemy mogli bez ograniczeń z nich korzystać, a skąd zostaniemy wyproszeni lub poproszeni o ich zdjęcie i wyłączenie?

I najważniejsze pytanie - czy Google Glass są nam w ogóle do czegokolwiek potrzebne, czy może obecnie są tylko kosztownym gadżetem, który tylko jeszcze mocniej (i na własne życzenie) pcha nas w ręce Google?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA