Tech  / News

Stało się! Beats w rękach Apple - Tim Cook słono zapłacił

To co jeszcze niedawno nie miało mieć sensu, było nieprawdopodobne, dziwne i przede wszystkim nie było potwierdzone, dziś stało się rzeczywistością. Apple oficjalnie ogłosiło przejęcie producenta słuchawek i firmy odpowiadającej za stworzenie jednego z serwisów streamingowych, Beats, za 3 mld dolarów.

Za tę kwotę - 2,6 mld dol. w tym momencie i 400 mln dol. w najbliższej przyszłości - Apple weszło w posiadanie Beats Music oraz Beats Electronics, a dwaj założyciele firmy Jimmy Iovine oraz Dr. Dre dołączą do giganta z Cupertino. Zgodnie z ostatnimi plotkami kwota transakcji okazała się o 200 mln dol. niższa niż początkowo zakładano.

W dalszym ciągu nie jest pewne, dlaczego Apple zdecydowało się na wydanie tak ogromnej ilości pieniędzy, ani też jakie plany wiąże z przejętą firmą. Tim Cook ograniczył się jedynie do stwierdzenia, że "muzyka jest istotną częścią naszego życia" i ma ogromne znaczenie dla firmy. Inwestycja w zakup Beats ma pozwolić na dalsze tworzenie "najbardziej innowacyjnych produktów i usług muzycznych na świecie".

beats

Jimmy Iovine z Beats dodał natomiast, że według niego "Beats zawsze należało do Apple", zaczynając od inspirowania się producentem Macbooków i iPhone'ów w kwestii połączenia zdobyczy technologicznych i kultury. W wypowiedziach na temat nowego zakupu Apple przemilczano jednak liczbę aktywnych użytkowników serwisu streamingowego, skupiając się jedynie na osiągnięciach w kwestii "produkcji wysokiej jakości słuchawek". Może to potwierdzać wcześniejsze doniesienia o dość skromnym wyniku na tym polu.

W dalszym ciągu nie wiemy więc ani po co Apple kupiło Beats, ani dlaczego negocjacje zakończyły się na tak wysokiej kwocie. Na razie wie to prawdopodobnie jedynie Tim Cook. Pytań bez odpowiedzi jest jednak o wiele więcej. Czy i kiedy Apple zdecyduje się na wyłączenie serwisu streamingowego Beats (na razie nie zostało powiedziane nic na ten temat)? Czy słuchawki Beats doczekają się jakiejkolwiek formy wyróżnienia w sklepie Apple? Miejmy nadzieję, że rozwiązanie przyjdzie jak najszybciej.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst