REKLAMA

Nowe sterowniki Catalyst 14.6 wprowadzają wiele zmian. Spodobają się posiadaczom wielu monitorów i linuksowcom

Na stronie AMD właśnie została oficjalnie udostępniona wersja beta sterowników AMD Catalyst 14.6. Poza klasycznymi drobnymi zmianami w działaniu kart graficznych AMD wprowadziły one kilka bardzo ciekawych zmian.

27.05.2014 07.58
Nowe sterowniki Catalyst 14.6 wprowadzają wiele zmian. Spodobają się posiadaczom wielu monitorów i linuksowcom
REKLAMA

Pierwsza z nich to umożliwienie korzystania z Mantle na komputerach przenośnych wyposażonych w technologię AMD Endruro. Dzięki temu w grach takich jak Thief oraz Battlefield wydajność laptopa wyposażonego w kartę graficzną AMD Radeon HD 8970M może wzrosnąć kolejno o 14% (Thief, wysokie ustawienia, 1920 x 1080 pikseli) lub 21% (Battlefield 4, wysokie ustawienia, 1366 x 768 pikseli).

REKLAMA
AMD Catalyst 14.6

Nowe sterowniki poprawiają również działanie nowych gier, w tym debiutującego dziś na półkach sklepowych Watch Dogs, oraz Murdered: Soul Suspect, który powinien trafić do sklepów w przyszłym tygodniu. Posiadacze kart Radeon mogą odczuć w tych tytułach wzrost rzędu 28% w przypadku gry Ubisoftu i 16% w przypadku tytułu wydanego przez Square Enix. Oprócz tego znacznie poprawione zostanie skalowanie w trybie CrossFire. Często wynosi ono ponad 90%, jednak odczują to głównie osoby używające wyświetlacza o rozdzielczości 2560 x 1600 i 3840 x 2160 pikseli.

Eyefinity AMD

Kolejna bardzo ważna zmiana wprowadzona w nowych sterownikach to możliwość używania wielu monitorów o różnej rozdzielczości, by wszystkie razem wyświetlały jeden obraz, tak jak widać to na zamieszczonym wyżej obrazku. Oczywiście istnieje o wiele więcej możliwości łączenia monitorów w różnego rodzaju konfiguracje, są one dostępne z poziomu Catalyst Control Center. Trybu tego można używać zarówno w pracy biurowej, jak też w grach. Wydaje mi się to naprawdę dobrą opcją dla osób, które mają monitory o różnej wielkości i rozdzielczości.

REKLAMA
AMD Ubuntu Catalyst 14.6

Mniej imponujące nowości w sterownikach AMD Catalyst 14.6 to większe możliwości konfigurowania korekcji kolorów, przyspieszenie deokodowania plików w formatach JPEG na taniej platformie AM1 oraz likwidacja wielu problemów w grach Enemy Territory: Quake Wars i Wiedźmin 2 pod systemem operacyjnym Ubuntu 14.04.Ponadto poprawiono proces instalacji i konfiguracji sterowników pod tym systemem, by był jak najłatwiejszy. Nowe sterowniki możecie już pobrać, jednak pamiętajcie, że są one w wersji beta. Jeśli nie jesteście zaawansowanymi zaawansowanymi użytkownikami, radzę poczekać na ich finalną wersję, która pojawi się niebawem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA