REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Pilot i fotograf w jednej osobie, czyli podniebne zdjęcia wysokich lotów

Alex MacLean jest fotografem i jednocześnie licencjonowanym pilotem. Jego zdjęcia wykonane z kokpitu samolotu są jedyne w swoim rodzaju.

21.04.2014
18:50
Pilot i fotograf w jednej osobie, czyli podniebne zdjęcia wysokich lotów
REKLAMA

Alex MacLean jest pilotem małej turystycznej awionetki Cessna 182. Swoim samolotem zwiedził już praktycznie całe Stany Zjednoczone, a na koncie ma także wiele lotów nad Europą. Fotograf łączy pasje lotnictwa i fotografii już od 40 lat, a przez ten czas zebrał pokaźne portfolio doskonałych podniebnych fotografii. Wszystko zaczęło się od zdjęć miejskich zabudowań i krajobrazów wokół miast na potrzeby badań uniwersyteckich. Podniebne fotografie wciągnęły jednak Alexa znacznie mocniej. I nic dziwnego, bo perspektywa z lotu ptaka jest naprawdę niecodzienna.

REKLAMA

Fotografie Alexa charakteryzują się niesamowitym rytmem. Specjalnością fotografa są zdjęcia przedstawiające duże nagromadzenie identycznych obiektów, takich jak samoloty wojskowe na lotnisku, czy rzędy równo ustawionych kontenerów w porcie. Zdjęcia dzięki temu są naprawdę niezwykłe i często przypominają mozaikę, lub pattern z programu graficznego. Takie zdjęcia na pewno wymagają wyrobionego oka, ale już sama perspektywa robi swoje. Polecam zapoznanie się z niezwykłą galerią autora, naprawdę warto!

Bathers in Wave Pool, Orlando, Fla., 1999.
zdjecia z lotu ptaka 02
zdjecia z lotu ptaka 03
zdjecia z lotu ptaka 04
zdjecia z lotu ptaka 05
zdjecia z lotu ptaka 06
zdjecia z lotu ptaka 07
zdjecia z lotu ptaka 08
REKLAMA
zdjecia z lotu ptaka 09

Wszystkie zdjęcia w tekście: Alex MacLean.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA