REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nokia prezentuje Lumie 930, 630 i 635 – flagowiec z Windows Phone 8.1 i dwa średniaki bez kompromisów

Fakt, że Nokia (a właściwie jej część odpowiedzialna za projektowanie i produkcję telefonów) już wkrótce stanie się jednym z oddziałów Microsoftu, nie przeszkadza fińskiej firmie we wprowadzaniu na rynek kolejnych modeli firmowanych swoim logo. Dziś do rodziny Lumia dołączyły trzy nowe smartfony – jeden z najwyższej półki i dwa pozycjonowane nieco niżej.

02.04.2014
21:30
Nokia prezentuje Lumie 930, 630 i 635 – flagowiec z Windows Phone 8.1 i dwa średniaki bez kompromisów
REKLAMA

Najciekawsze jest oczywiście pierwsze z tych urządzeń – Nokia 930. Nowy projekt Nokii jest w tym przypadku flagowym urządzeniem pracującym pod kontrolą nowej odsłony Windows Phone, oznaczonej numerem 8.1. Jak na Finów przystało, nie zabrakło oczywiście aparatu PureView o rozdzielczości 20 megapikseli z optyczną stabilizacją, wspieranego przez dodatkową aplikację Creative Studio i funkcją Living Images, zawartą w aplikacji Nokia Storyteller. Przednia kamera ma natomiast 1,2 MPX.

REKLAMA
nokia 930

Zgodnie z obecnym rynkowym standardem w tej klasie, nabywcy Lumii 930 będą mogli podziwiać obrazy wyświetlane na sporym, bo pięciocalowym ekranie z technologią ClearBlack, pokrytym Gorilla Glass 3, o rozdzielczości 1920x1080 pikseli (PPI: 441). Do wyboru będą trzy wersje kolorystyczne, wliczając w to czarną, czerwoną, zieloną. Dotyczy to jednak wyłącznie tyłu urządzenia – ramka otaczająca smartfon, wykonana jest z metalu i w każdej odmianie będzie srebrna. Z przodu, przestrzeń, której nie wypełnia ekran będzie natomiast zawsze koloru czarnego.

nokia 930 tyl

Za płynną pracę Lumii 930 odpowiadać będzie czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 o taktowaniu rdzenia na poziomie 2,2 GHz i 2 GB RAM. Całość zostanie wsparta 32 GB pamięci multimedialnej, a pojemność baterii wyniosła w tym przypadku 2420 mAh. . Wysoką jakość rozmów oraz dźwięku w nagrywanych filmach mają zapewnić aż cztery mikrofony. Wysoką jakość odsłuchu natomiast gwarantuje technologia Dolby Surround Sound przy korzystaniu ze słuchawek lub domowego zestawu audio.

Cena w Europie ma wynieść równowartość 599 dolarów, a kupić ją będzie można od lipca 2014 roku.

nokia 630

Oprócz tego Nokia zaprezentowała dwa nowe urządzenia ze średniej półki, które określiła jako bezkompromisowe, zarówno jeśli chodzi o wrażenia płynące z korzystania z Windows Phone (w tym przypadku 8.1), jak i urządzeń oraz dodatków Nokii. Modele te, dostępne w pięciu odmianach kolorystycznych  (z wymienną tylną klapką) różnią się od siebie wyłącznie rodzajami obsługiwanych technologii sieciowych. W przypadku Lumii 630 mamy do czynienia z wariantem dla sieci 3G z jednym lub dwoma wejściami na kartę SIM, natomiast 635 ma być przystosowana do pracy w sieciach LTE.

Lumia_630 3g

Ciekawostką w Lumiach 630 oraz 635 jest rozwiązanie SensorCore, które przy zachowaniu bardzo niskiego zużycia baterii jest w stanie monitorować nasze zachowania i akcje, co dzięki synchronizacji z takimi aplikacjami jak np. Bing Health pozwoli nam na bieżąco kontrolować np. ilość spalanych kalorii, kroków które przeszliśmy czy dystansów, jakie pokonaliśmy.

Poza tym wszystkie te modele wyposażone zostały również w czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz i ekran FWVGA o przekątnej 4,5 cala z technologią ClearBlack pod warstwą ochroną Gorilla Glass 3. Oprócz tego na pokładzie znajdziemy baterię 1830 mAh, 512 MB RAM, 8 GB pamięci multimedialnej (z opcją rozszerzenia nawet o 128 GB za pomocą karty microSD), WiFi b/g/n, BT 4.0  i kamerę o rozdzielczości 5 MPX z tyłu telefonu.

REKLAMA
nokia 635

Ceny mają wynieść około (lub nawet mniej niż) 200 dolarów – 159 dolarów za 630 z jednym wejściem SIM, 169 dolarów za 630 z obsługą dwóch kart i 169 dolarów za Lumię 630 ze wsparciem dla LTE. Wszystkie urządzenia z tej serii powinny pojawić się na rynku jeszcze w maju tego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA