REKLAMA

8 najbardziej przerażających i wbijających w fotel nagrań z GoPro

„Wbija w fotel”, „tylko dla ludzi o mocnych nerwach”, „nie dla dzieci” – przeważnie takie dopiski sztucznie podkręcają atmosferę, żeby stworzyć klimat niebezpieczeństwa i wyjątkowości. Tego dziś nie będzie. Poniższa lista ośmiu filmów z kamerek GoPro autentycznie przeraża i szokuje. 

05.04.2014 16.22
8 najbardziej przerażających i wbijających w fotel nagrań z GoPro
REKLAMA

1. Kiedy zaklinujesz się w wąskiej jaskini, podczas gdy zalewa ją woda

REKLAMA

To może być jeden z najgorszych koszmarów. Wyobraź sobie, że jesteś eksploratorem jaskiń, który utknął w wąskim przejściu. Jakby tego było mało, akurat pada deszcz, który stopniowo zalewa jaskinię. To właśnie przeżył bohater poniższego filmu.

Chociaż film kończy się w momencie, kiedy eksplorator musiał cofnąć się do wnętrza jaskini, kilka źródeł donosi,  że bohaterowi filmu po trzech godzinach udało się wydostać z jaskini inną drogą.

2. Kiedy twój spadochron się nie otworzy

Szczęście w nieszczęściu? Na to wygląda. Na nagraniu w zwolnionym tempie możemy zobaczyć przerażającą sytuację, w której coś poszło nie tak. BASE jumper po spektakularnym skoku z ogromnego klifu odpala swój spadochron, a ten… zaczepia się o klif i nie rozkłada się. Skoczek cudem unika śmierci lub poważnego kalectwa, a całość kończy się na kompresyjnym złamanym kręgu T12, kilku zwichnięciach, 5 szwach w okolicach oka i 6 na policzku.

Na filmie upadek w szybkim tempie zaczyna się od 2:55.

3. Kiedy stracisz przytomność po wyskoczeniu z samolotu

Na filmie dwudziestopięcioletni skoczek James Lee wyskakuje z samolotu, a chwilę później zostaje uderzony w głowę. Skoczek traci przytomność w powietrzu, na wysokości 3600 metrów, po czym zaczyna niekontrolowanie spadać w kierunku ziemi. Na szczęście jego koledzy zauważają, że coś jest nie tak, po czym „przypływają” do niego w powietrzu, cucą go i bezpiecznie sprowadzają na ziemię.

4. Kiedy postanowisz wykonać nielegalny, nocny skok z One World Trade Center

Na poniższym nagraniu wszystko poszło zgodnie z planem, ale sam pomysł jest skrajnie ekstremalny i niebezpieczny. We wrześniu 2013 trzech BASE jumperów postanowiło wspiąć się na szczyt nowego One World Trade Center i wykonać nielegalny, nocny skok ze spadochronem. W samym centrum Nowego Jorku panowie wykonali brawurowy skok i szczęśliwie wylądowali. Nagranie ukazało się w Sieci dopiero pod koniec marca 2014 roku, kiedy sprawa zdążyła już ucichnąć.

Ekstremalny skok można oglądać od 2:30.

5. Kiedy spadający meteoryt minie cię o włos

Na filmie widać kolejnego śmiałka, który skacze ze spadochronem, ale tym razem dodatkowych wrażeń dostarcza… mały meteoryt, który mija skoczka o włos.

meteor

6. Kiedy zderzysz się w powietrzu z innym samolotem

Poniższy film znów dotyczy skoczków spadochronowych. Tym razem zawiedli piloci samolotów. Kiedy ekipa skoczków przygotowywała się do skoku, samoloty niespodziewanie zderzyły się w powietrzu. Skoczkowie zostali wyrzuceni bezwładnie w powietrze, spadając ku ziemi wraz z płonącymi szczątkami samolotu. Na szczęście wszyscy uczestnicy wydarzenia przeżyli. Skoczkom udało się otworzyć spadochrony i szczęśliwie wylądować. Pilot zniszczonego samolotu zdążył się katapultować, a pilot drugiego samolotu… bezpiecznie wylądował, mimo uszkodzenia skrzydła.

gopro samolot

7. Kiedy zdasz sobie sprawę, że to prawdziwa wojna w Syrii, a nie Call of Duty

Poniższe nagranie nie wymaga komentarza. Przedstawia ono wojnę w Syrii z punktu widzenia żołnierza. Kamera GoPro została zamocowana do wieżyczce czołgu. Nagranie trwa godzinę i zdecydowanie nie nadaje się dla dzieci. Chociaż na filmie nie widać bezpośrednich scen śmierci, zniszczeń i wybuchów jest tu aż nadto.

8. Kiedy postanowisz urządzić Szybkich i Wściekłych na swoim motocyklu

Głupota, brawura, brak wyobraźni – inaczej tego filmu skomentować nie można. Motocyklista jadący Kawsaki ZX6R unika zderzenia z autem, ale spada z dwunastometrowej skarpy i cudem wychodzi z tego bez szwanku. Więcej szczęścia niż rozumu.

REKLAMA

Jeżeli chcesz przejść bezpośrednio do wypadku, przewiń film do 2:20.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA