REKLAMA

"Krwawy Księżyc", czyli najlepsze zdjęcia z całkowitego zaćmienia Księżyca

We wtorek nad naszymi głowami miało miejsce nietypowe i bardzo efektowne widowisko – całkowite zaćmienie Księżyca. W Polsce „krwawego Księżyca” nie mogliśmy oglądać, ale od czego jest Internet! Oto najciekawsze zdjęcia przedstawiające to spektakularne zjawisko.

21.04.2014 07.50
zaćmienie księżyca jak fotografować Całkowite zaćmienie Księżyca 2019 styczeń
REKLAMA

Niestety, wtorkowe zaćmienie satelity nie było widoczne z naszej części globu. Dobry widok na „Krwawy Księżyc” mieli tylko mieszkańcy obu Ameryk. Następne całkowite zaćmienie Księżyca pojawi się na niebie niespodziewanie szybko, bo już 8 października tego roku. Niestety, wtedy także nie będzie widoczne w Polsce.

REKLAMA

Podczas całkowitego zaćmienia Księżyca nasza planeta musi znaleźć się dokładnie na linii między Słońcem, a Księżycem. Wówczas satelita znajduje się w cieniu Ziemi, co możemy zaobserwować jako zaćmienie. Efektowny brunatno-czerwony kolor „krwawego Księżyca” bierze się stąd, że atmosfera ziemska rozprasza światło słoneczne i w charakterystyczny sposób przepuszcza światło o czerwonej barwie. Jest to niezwykle „fotogeniczny” efekt, co udowadniają poniższe zdjęcia.

REKLAMA

Zdjęcie w nagłówku - Joel Tonyan

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA