REKLAMA

Nowy iPhone 5c może okazać się najpopularniejszym iTelefonem w Polsce

Całkiem niedawno w ofercie Apple'a pojawił się nowy model iPhone'a 5c z pamięcią o pojemności 8 GB. Z oczywistych względów jest to najtańszy smartfon z nadgryzionym jabłkiem w logo. Dzisiaj pojawił się on w ofercie polskiego sklepu Apple i może być w naszym kraju hitem.

16.04.2014 10.02
Nowy iPhone 5c może okazać się najpopularniejszym iTelefonem w Polsce
REKLAMA

Nie od dzisiaj wiadomo, że na zakup hi-endowego smartfona nie każdego w naszym kraju stać. Chociaż ceny urządzeń są względnie porównywalne do zachodnich (chociaż często i tak wypadamy gorzej) to siła nabywcza pieniądza sprawia, że realne koszty są zdecydowanie wyższe. Z tego też powodu flagowe modele poszczególnych producentów i w ogóle iPhone'y, które wszystkie są dość drogie, nie cieszą się aż tak dużym powodzeniem. Nie stać nas na nie i nie ma sensu doszukiwać się dodatkowych powodów. Taka jest nasza rzeczywistość.

REKLAMA
iPhone 5c_1
REKLAMA

Jednak jest spora szansa na to, że więcej osób będzie mogło sobie pozwolić na iPhone'a, ponieważ w ofercie pojawił się model 5c o pojemności 8 GB. Kosztuje on 2279 złotych. Wciąż nie jest to kwota mała, ale to jednak ponad 200 zł mniej od modelu 16 GB i prawie 700 zł taniej niż w przypadku wersji 32-gigabajtowej, nie mówiąc już o flagowym modelu 5s, którego najtańsza wersja kosztuje 2949 zł. Głównie ze względu na cenę 8-gigabajtowy iPhone 5c może okazać się najpopularniejszym iTelefonem w Polsce. Oczywiście nie rzucą się na niego tysiące konsumentów, ale sporo osób, które chciały mieć smartfona z nadgryzionym jabłkiem, a do tej pory żal było im wydawać ponad 2,5 tys. zł, teraz może się przemóc i zdecydować się na nowy model.

Ja jednak wolałbym dopłacić do wersji 16 GB. Chociaż sam mam Nexusa 4 o pojemności 8 GB i nie zużywam całej jego pamięci, to (jak to mówią): przezorny zawsze ubezpieczony.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA