Oprogramowanie  / News

Aktualizacja Windows 8.1 Update 1 jest dostępna - Microsoft opublikował ją przez pomyłkę

111 interakcji
dołącz do dyskusji

Czekacie na Windows 8.1 Update 1, dużą aktualizację do Windowsa 8.1? Jeśli tak, mam dla Was dobrą wiadomość. Pojawiła się już w Sieci i można ją zainstalować. Tak jak przewidywano, wprowadza ona kilka znaczących nowości, z których największą jest dalsze upodobnianie do siebie interfejsów kafelkowego i klasycznego.

Początkowo w Internecie pojawił się wpis mówiąc o tym, że Microsoft niechcący opublikował Windows 8.1 Update 1 w Windows Update i po kilku zmianach w rejestrze możliwe jest jego automatyczne pobranie. Firma z Redmond jednak szybko zrozumiała swój błąd i zablokowała tę możliwość.

Windows 81 update 1

Internet jednak nie poddał się i kilku użytkowników udostępniło odpowiednią poprawkę dla komputerów zbudowanych w oparciu o wszystkie dostępne architektury, czyli x86, x64 oraz ARM. Następnie należy zainstalować je w następującej kolejności:

  • KB2919442
  • KB2939087
  • KB2932046
  • KB2919355
  • KB2938439
  • KB2937592

Sprawdziłem poprawkę i sprawia wrażenie bezpiecznej, ale ewentualne zmiany wprowadzacie na własną odpowiedzialność. Jeszcze nie odkryłem wszystkich nowości znajdujących się w systemie, jednak rzuciła mi się w oczy możliwość przypinania aplikacji kafelkowych do paska zadań, możliwość łatwiejszego wyłączania komputera oraz korzystania z wyszukiwarki w trybie kafelkowym oraz menu kontekstowe dostępne po kliknięciu prawym przyciskiem myszy w trybie kafelkowym.

Więcej nowości ujawnimy już niebawem, gdy lepiej sprawdzimy tę aktualizację.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst