Operatorzy  / Recenzja

Sprawdziliśmy aplikację Play24 na Windows Phone - jest na co czekać - recenzja Spider's Web

Nie wszystkie firmy wierzą w potencjał platformy Windows Phone. O dziwo jest wśród nich wiele polskich przedsiębiorstw, których nie obchodzi fakt, że niemal co trzeci kupowany nad Wisłą smartfon ma oprogramowanie Microsoftu. Do niedawna firmą taką był Play, który na szczęście już niebawem ma zamiar wydać kafelkową wersję bardzo użytecznej aplikacji Play24.

Dzięki uprzejmości Playa miałem możliwość korzystania z jej wersji beta. Gdybym miał określić program jednym zdaniem byłoby to:

Korzysta się z niego nawet przyjemniej niż z przeglądarkowej wersji serwisu.

Jeżeli jednak nie zadowala Was tak lakoniczna recenzja, zapraszam do zapoznania się z bardziej rozbudowanym opisem aplikacji.

Po uruchomieniu programu pojawia się fioletowa plansza, na której musimy wprowadzić dane logowania, by zobaczyć pozostałe ekrany aplikacji, czyli „moje numery”, „wiadomości” i „moje konto”. Na pierwszych dwóch możemy zobaczyć spis używanych przez nas numerów i przesłane nam przez sieć wiadomości.

Jednak najważniejszy w aplikacji jest ostatni ekran podzielony na cztery części. Pierwsza z nich to „Stan Konta”. Można tu sprawdzić saldo konta, także wykorzystane pakiety złotówek, głosowe, internetowe oraz nasz limit kredytowy.  Druga to „Usługi”, gdzie można włączyć lub wyłączyć różne usługi oferowane przez operatora, na przykład pakiety danych, blokady, pocztę głosową i wiele innych.

Trzecia zakładka jest najważniejsza z punktu widzenia operatora. Pozwala sprawdzić zaległe faktury, prześledzić historie opłacanych rachunków oraz zapoznać się z historią wpłat. Aplikacja oczywiście nie umożliwia łatwego zapłacenia za fakturę, gdyż byłoby to zbyt niebezpieczne.

Autorzy programu zaserwowali jednak możliwość skopiowania do schowka naszego numeru konta, na który wpłacamy pieniądze z faktury. W ten sposób możemy szybko wejść do aplikacji naszego banku, wkleić numer konta, i wysłać przelew na odpowiednią kwotę. Jest to świetne rozwiązanie - nie tylko szybkie, ale również bezpieczne.

Ostatnia część programu to panel połączeń. Gdy w niego wejdziemy, dostaniemy dostęp do czterech ekranów z historią naszych połączeń. Będą one dotyczyć kolejno połączeń głosowych, pakietów danych, SMS/MMS i zbiorcze. Bardzo przydatną funkcją jest to, że program nie wyświetla nam bezmyślnie numerów telefonów. Jeśli kogoś mamy wpisanego w książce telefonicznej, to zobaczymy właśnie jego imię i nazwisko.

Ogólna ocena aplikacji Play24 na Windows Phone jest pozytywna.

Cechuje się bardzo prostym interfejsem, dzięki czemu obsłuży ją każdy bez problemów. Do tego ma wszystkie możliwości serwisu znajdującego się na stronie, przez co jest użyteczna. Co więcej, możliwie ułatwia zrobienie nam szybkiego przelewu za pomocą innej aplikacji.

To bardzo przydatne, zwłaszcza gdy zorientujemy się, że zapomnieliśmy zapłacić za rachunek. Oprócz tego, program podczas korzystania z niego ani razu nie zawiesił się, nie wyłączył się ani nie spowodował innych problemów. Krótko mówiąc, gdy wyjdzie jego stabilna wersja, na pewno będę z niego korzystać.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst