Operatorzy  / News

Hura! Play przestał nadawać prawa miejskie polskim wsiom

133 interakcji
dołącz do dyskusji

Play zaangażował się w popularyzację LTE w Polsce i jak szalony stawia kolejne nadajniki. Poza tym, że sieć idzie na ilość, a nie na jakość, należy się pochwała za zaprzestanie naginania faktów.

Jakiś czas temu wypomniałem Playowi, że nazywa wsie miastami. Rozumiem, że takie określenie brzmi dostojniej. W końcu jak rzecznik operatora komunikuje, że jest już 107 miast polskich z zasięgiem LTE brzmi to dumniej, niż… prawda. A prawda jest taka, że sporo tych miast to wsie, w których mieszka niewiele osób.

Uprzedzając pytania, nie mam nic przeciwko wsiom i zasięgowi LTE w ich obrębie. Apeluję jednak, aby nazywać rzeczy po imieniu i nie mydlić klientom oczu informacjami kolejnych kilkunastu miastach w zasięgu internetu LTE.

Ostatnio wypomniałem to rzecznikowi Play w jednym z moich wpisów.

Marcin Gruszka napisał wtedy: “O rany…” i zapowiedział, że nie wywoła już Spider’s Web do tablicy.

Odpowiedź ta nie sugerowała, że Marcin Gruszka weźmie sobie do serca mój apel. Podobnie jak dzisiejszy wpis na Twitterze, który tradycyjnie już wspominał o kolejnych miastach w zasięgu LTE Play.

Kilka minut później Marcin Gruszka opublikował na swoim blogu zapowiedzianą wcześniej listę miast miejscowości. W oficjalnym komunikacie nie padło jednak określenie miasta i rzeczy zostały nazwane po imieniu.

Cieszę się, że rzecznik Play czyta Spider’s Web i mimo, że czasem się buntuje na to co napiszemy, to jednak ważne rzeczy bierze sobie do serca.

Pozdrawiam i czekam na kolejne nadajniki LTE w Bielsku-Białej :)

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst