Tech  / News

Cztery numery bez (prawie) żadnych limitów - Play wprowadza na rynek nową ofertę

Play zaprezentował dziś dwie nowe taryfy – jedną skierowaną dla klientów indywidualnych i jedną przeznaczoną dla firm, które od pierwszego dnia przyszłego miesiąca trafią do oferty i mogą przynajmniej trochę namieszać na naszym rynku.

Obydwie, zarówno FORMUŁA RODZINA w PLAY jak i FORMUŁA KOMFORT dla Firm w PLAY oparte są na tym samym modelu i odpowiadają na mniej więcej te same potrzeby. Potrzeby posiadania w ramach jednej umowy i jednego abonamentu więcej niż jednej karty SIM, gdzie nie musimy się martwić o to, że jeden z naszych użytkowników wykorzysta wszystkie pakiety innym. W końcu w grupie zawsze znajdzie się ktoś, kto rozmawia dużo więcej niż pozostali, albo spędza praktycznie cały czas na oglądaniu filmów w internecie.

W zestawie dla użytkowników indywidualnych znajdują się trzy odmiany taryfy FORMUŁA RODZINA, w ramach których otrzymamy 4 karty SIM z różnymi numerami telefonów. Miesięczne opłaty (w wariantach bez telefonu) zaczynają się od 99,99 zł, przez 139,99 zł i kończą 179,99 zł. W każdej z nich otrzymamy całkowicie nielimitowane połączenia do sieci Play oraz innych sieci komórkowych, a także nielimitowany internet LTE do końca tego roku.

Jeśli natomiast chodzi o pozostałe parametry, to w najniższej taryfie nie znajdziemy niestety zbyt wiele ciekawego. Pakiet internetowy na transmisję poza LTE w wysokości 250 MB nie starczy raczej na zbyt długo czterem osobom, a za SMS przyjdzie nam zapłacić od sztuki (19 groszy), podobnie jak za połączenia na telefony stacjonarne (29 groszy za minutę). W przeliczeniu na użytkownika wychodzi jednak około 25 złotych miesięcznie, więc trzeba to uznać za bardzo atrakcyjną (i prostą) propozycję.

play taryfa rodzinna

Im drożej, tym oczywiście lepiej. W taryfie za 139,99 zł otrzymujemy już 2 GB internetu (czyli 500 MB na użytkownika) oraz dodatkowo nielimitowane SMSy dla i do wszystkich. Wybierając opcję najdroższą (179,99 zł) pakiet danych pozostaje wprawdzie taki sam, ale dodatkowo otrzymujemy nielimitowane połączenia na telefony stacjonarne oraz 2000 minut na odbieranie połączeń na terenie UE (potem 36 groszy, jak w pozostałych taryfach).

Wersje z telefonami zaczynają się od 139,99 zł, przez 179,99 zł, aż do 219,99 zł, czyli o 40 złotych miesięcznie drożej. W zamian za tą dodatkową opłatę możemy wybrać „1 lepszy lub 2 standardowe telefony”.

play taryfa komfort

Oferta skierowana dla firm prezentuje się bardzo podobnie. Miesięcznie możemy zapłacić 79,96 zł (98,35 zł z VAT), 129,96 zł (159,85 zł z VAT) lub 149,96 zł (184,45 zł z VAT) za 4 karty SIM i oddzielne numery w ramach jednego abonamentu. Zasady przyznawania usług w wersji nielimitowanej są tutaj niemal takie same, jak w taryfie FORMUŁA RODZINNA – nielimitowane połączenia dla wszystkich, nielimitowane SMS od drugiego poziomu cenowego oraz pakiety 250 MB w najniższej odmianie i 2 GB w droższych. Również i tutaj możemy dobrać do umowy telefon (1 dobry lub dwa standardowe) pod warunkiem zapłacenia co miesiąc "ekstra". W sumie wariant z telefonem kosztuje nas miesięcznie 119,96 zł (147,55 zł z VAT), 169,96 zł (209,05 zł z VAT) lub 189,96 zł (233,65 zł z VAT).

Zmieniły się jedynie dwa elementy – nielimitowane połączenia na stacjonarne są dostępne już od 129,96 zł (159,85 zł z VAT), tj. od drugiego poziomu abonamentu, a do każdej umowy możemy dokupić dodatkowe numery za - 19,99 zł (24,59 zł z VAT), które korzystać będą z tych samych limitowanych lub nielimitowanych pakietów.

play taryfy komfort

Do obydwu wersji (prywatnej i biznesowej) będzie można dokupić dodatkowy pakiet internetowy z routerem WiFi. W przypadku klientów indywidualnych cena zaczyna się od 1 zł za urządzenie i 49,99 zł miesięcznie za 25 GB, natomiast firmy mogą wybrać opcję 30 GB za 44,99 zł miesięcznie (55,34 zł z VAT). Pakiet ten może być używany nie tylko w domu, ale również przez użytkowników korzystających ze swoich smartfonów. Z tego powodu to bardzo ciekawy dodatek do abonamentu. W ten sposób, rezygnując z telefonów i darmowych SMSów, możemy mieć nielimitowane rozmowy i ogromny pakiet internetowy (średnio 6,25 GB) za niecałe 150 zł na cztery osoby, czyli zaledwie 37,5 zł za osobę.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst