Sprzęt  / News

Tablet z Windowsem 8, pakietem Office i klawiaturą za mniej niż 1000 zł? To nie przyszłość, to rzeczywistość

153 interakcji
dołącz do dyskusji

Idealny tablet według mnie powinien mieć 10-calowy ekran, dołączone etui w formie klawiatury, zainstalowany pełny system Windows 8 i pakiet Office 2013. Aha, jego cena nie powinna przekraczać 1000 zł. O dziwo taki sprzęt niebawem trafi na sklepowe półki i wyda go Modecom.

Co prawda na sprzęt ten poczekamy do końcówki drugiego kwartału bieżącego roku, jednak zdecydowanie warto wstrzymać się z zakupem. Za 899 złotych otrzymamy bowiem tablet wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3740D o częstotliwości taktowania zegara równej 1,86 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci flash, którą będzie się dało rozszerzyć za pomocą kart pamięci microSD.

Modecom FreeTAB 1020 IPS IC, bo tak brzmi pełna nazwa urządzenia, będzie wyposażony w 10,1-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Poza tym znajdziemy tu standardowe wyposażenie w postaci portu microUSB 3.0 z funkcją OTG, moduły WiFi oraz Bluetooth, a także dwa aparaty fotograficzne z matrycami o rozdzielczościach 5 Megapikseli i 2 Megapiksele.

Modecom FreeTAB 1020 IPS IC

Jednak to, poza bardzo niską ceną, standardowe wyposażenie wszystkich tabletów z systemem Windows 8.

Zupełnie nietypowe jest to, że w cenie tabletu została zawarta zamykana magnetycznie klawiatura Bluetooth wyposażona w gładzik. Takie akcesorium to naprawdę bardzo dużo i sprawia, że sprzęt staje się jeszcze bardziej atrakcyjny cenowo od innych tabletów z Windowsem 8.

Oczywiście trzeba przyznać, że 32 GB pamięci flash to bardzo mało i by wygodnie korzystać z takiego sprzętu będzie trzeba wydać co najmniej kilkadziesiąt złotych na kartę microSD o takiej samej lub dwa razy większej pojemności.

Modecom FreeTAB 1020 IPS IC 1

Warto zastanowić się, skąd wzięła się tak atrakcyjna cena tabletu.

To bardzo proste: widocznie weszły w życie 70-procentowe obniżki cen licencji na system operacyjny Windows dla urządzeń tańszych niż 250 dolarów, czyli około 1000 złotych. Niebawem cena tego oprogramowania  będzie wynosić zaledwie 15 dolarów, czyli tyle samo, co systemu Android. Pozwoliło to znacznie zmniejszyć koszt tabletów z Windowsem i pozwolić na pojawienie się sprzętów takich jak właśnie Modecom FeeTAB 1020 IPS IC.

Jestem przekonany, że już niebawem zobaczymy jeszcze więcej tanich i równie wydajnych sprzętów z Windowsem i tym samym spełni się przepowiednia szefa Intel sprzed roku, według której niebawem powinniśmy móc nabyć wydajny tablet z systemem Windows za jedyne 200 dolarów, na który będzie stać niemal każdego nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale też w Polsce.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst