Tech  / Lokowanie produktu

W konkursie Openness Ideas na Twój projekt lub pomysł czekają nagrody warte 40 000 zł

Startuje nowy konkurs Microsoftu, w którym do zgarnięcia są: smartfony Nokia Lumia 1020, Xbox 360 + Kinect, komputer Lenovo Yoga 13 oraz mentoring techniczny i doradztwo ekspertów. I nieważne czy Twój projekt jest skończony, czy nie. Nawet jeśli nie rozpocząłeś żadnych prac nad projektem, to pamiętaj, że do konkursu Openness Ideas można zgłaszać same pomysły, które również mają szansę zostać nagrodzone.

Konkurs dedykowany jest osobom pełnoletnim i choć związany jest ściśle z oprogramowaniem i usługami Microsoftu to nie trzeba być programistą, aby w nim wystartować. A to dlatego, że rywalizacja będzie przebiegała równocześnie w trzech kategoriach. Będą to: pomysły na projekt, projekty w trakcie rywalizacji oraz zakończone projekty.

Spider’s Web objął patronat nad tym konkursem.

Kryteria Idei Projektu

Idea Projektu powinna spełniać pewne kryteria. Po pierwsze musi wykorzystywać interoperacyjność technologii Microsoftu z innymi technologiami. Może być również wolnym oprogramowaniem bazującym na rozwiązaniach Microsoftu.

Zgłaszany projekt musi uwzględniać również powstanie nowego kodu oprogramowania, biblioteki lub gotowych procedur programistycznych, skryptów konfiguracyjnych i instalacyjnych lub innych fragmentów prac wykorzystujących przynajmniej jeden z produktów Microsoftu:

 • Windows Azure i/lub bazę danych SQL (dowolna edycja, także SQL Azure)
 • dowolne usługi Microsoft w chmurze
 • produkt z grupy Windows (desktop – Windows 7/Windows 8; Windows Phone; Windows Azure w tym usługi typu Media, BizTalk, SQL Azure)
 • usługi Live (Outlook, OneDrive)

Zgłoszenie i etapy konkursu

Na zgłoszenie projektów będą dwa miesiące licząc od 19 marca do 19 maja (włącznie). Wzięcie udziału w konkursie Openness Ideas polega na wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, w którym w 350 słowach przedstawiamy projekt. Do opisu można załączyć pliki graficzne, będące prezentacją rozpoczętych już prac. Mogą być to zrzuty ekranu, zdjęcia lub mockupy. Rejestracja będzie dostępna z poziomu Facebooka, co znacząco ułatwia proces zgłaszania i dzięki wykorzystaniu OAuth nie wymaga podawania danych osobowych.

Openness Ideas

W pierwszym etapie konkursu każdy projekt będzie zbierał punkty na Facebooku. Komentarze i oddane głosy mają wartość jednego punktu. Na tym etapie ważne będzie zaangażowanie społeczności i ocena projektów przez potencjalnych odbiorców.

Do drugiego etapu przejdzie 10 najpopularniejszych projektów z każdej kategorii. W tym momencie komisja konkursowa - w składzie której znajdzie się trzech przedstawicieli Open Source oraz dwóch reprezentantów Microsoftu - wyłoni trzech zwycięzców w kategoriach: pomysły na projekt, projekty w trakcie realizacji oraz zakończone projekty.

#protip: Aby zgarnąć dodatkowe punkty należy zgłosić Ideę Projektu wykorzystującą Windows Azure. W formularzu rejestracyjnym trzeba będzie również wybrać tag “azure”, dzięki czemu na konto uczestnika wpadnie dodatkowe 50 punktów.

Zacne nagrody

W każdej kategorii czekają na uczestników ciekawe nagrody, które mogą być ukoronowaniem owocnej pracy lub realną pomocą w realizacji projektów i zwycięskich pomysłów. Łączna pula nagród opiewa na 40 000 zł.

W kategorii Pomysł na projekt:

 • 1 miejsce – Mentoring Techniczny obejmujący (11 dni konsultacji z ekspertem)
 • 2 miejsce – Mentoring Techniczny obejmujący (7 dni konsultacji z ekspertem)
 • 3 miejsce – Nokia Lumia 1020

W kategorii Projekt w trakcie realizacji:

 • 1 miejsce – Mentoring Techniczny obejmujący (11 dni konsultacji z ekspertem)
 • 2 miejsce – Mentoring Techniczny obejmujący (7 dni konsultacji z ekspertem)
 • 3 miejsce – Nokia Lumia 1020

W kategorii Projekt zakończony:

 • 1 miejsce – Laptop Lenovo Yoga 13
 • 2 miejsce – Nokia Lumia 1020
 • 3 miejsce – Xbox 360 Slim 250GB + Kinect + Kinect Adventures + 2 gry

Szczegóły dotyczące konkursu, definicje projektu zakończonego oraz będącego w trakcie realizacji, jak i pełen regulamin znajdziecie na stronie ideas.opennessatcee.com.

Zachęcamy do udziału i trzymamy kciuki za Czytelników Spider’s Web, którzy zdecydują się wziąć udział w konkursie!

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst