1. Spider's Web
  2. Technologie

W Twoim komputerze jest więcej niż jeden procesor

Lokowanie produktu

Jeszcze kilka lat temu każdy fan nowych technologii wiedział, jakie podzespoły znajdują się w komputerze. Teraz, gdy na rynku dominują urządzenia mobilne, mało  kto interesuje się, co  w nich siedzi. Z tego powodu AMD zechciało krótko opowiedzieć o tym, czym w ogóle jest procesor i jakie rodzaje układów możemy znaleźć na rynku.
Jak widać, dwa podstawowe typy układów to CPU (Central Processing Unit), czyli procesor oraz GPU (Graphic Processing Unit), czyli układ graficzny. Od kilku lat na rynku pojawiły się chipy łączące w sobie możliwości tych układów, czyli APU.

25.03.2014
17:30
W Twoim komputerze jest więcej niż jeden procesor

Cechują się one przede wszystkim bardzo małymi rozmiarami i dużą energooszczędnością.Oczywiście nie ma co ukrywać, że sprawdzą się one w każdych zastosowaniach. Do grania w najwyższej możliwej jakości nadal będziemy potrzebować mocnego procesora i dedykowanej karty graficznej.

Okazuje się jednak, że nie każdy potrzebuje ogromnej i ekstremalnie wydajnej maszyny. Znaczna większość posiadaczy komputerów używa ich do bardzo przyziemnych czynności, takich jak oglądanie filmów, przeglądanie stron internetowych i edycja dokumentów.

Z kolei nawet jeśli ktoś uruchamia grę zwraca uwagę przede wszystkim na to, czy będzie płynnie działać, a nie czy w widoku ustawień wszystkie suwaki przesuniemy na maksimum. Większość z nas potrzebuje małego, energooszczędnego i uniwersalnego komputera. A w takich maszynach najlepiej sprawdzą się układy APU, w produkcji których specjalizuje się AMD.

Lokowanie produktu
Najnowsze