Tech  / News

Chmura w zasięgu ręki i portfela - nowe ceny Google Drive

148 interakcji
dołącz do dyskusji

Google Drive do tej pory był dosyć drogą usługą. Jego wysoka cena sprawiała, że był usługą mniej konkurencyjną niż OneDrive Microsoftu. Teraz Google postanowił odpowiedzieć swojemu rywalowi i zdecydował się znacznie obniżyć ceny swojego dysku w chmurze.

Do tej pory każdy użytkownik Google Drive miał 15 GB miejsca za darmo i mógł dokupić sobie dodatkowe 100 GB za 4,99 dol. lub 1 TB za 49,99 dol. miesięcznie. Teraz Google znacznie obniżyło ceny swojej usługi i za dysk o pojemności 100 GB zapłacimy zaledwie 1,99 dolara. Jeszcze ciekawiej prezentuje się opcja dziesięć razy pojemniejszego dysku, które kosztuje teraz zaledwie 9,99 dol.

Google Drive Ceny

Są to ceny po prostu śmieszne jak za taką ilość miejsca.

I to nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale też w Polsce. Dla porównania, OneDrive Microsoftu ma w swojej ofercie trzy plany abonamentowe oferujące dzierżawę 50, 100 i 200 GB miejsca, co kosztuje kolejno 25, 50 i 100 dolarów rocznie, czyli dwa razy więcej niż w przypadku dysku Google o pojemności 100 GB.

OneDrive Ceny

Ze względu na litość nie powinniśmy porównywać oferty Microsoftu z planem Google zakładającym korzystanie z 1 TB przestrzeni.

Po pierwsze, Microsoft nie ma w swojej ofercie takiej usługi. Po drugie, jest ona tylko trochę droższa od 200 GB na dysku Microsoftu. Krótko mówiąc, dostajemy pięć razy więcej miejsca za tę samą cenę.

Kto potrzebuje 100 lub 1000 GB miejsca w chmurze - zapytacie. Wbrew pozorom istnieje wiele takich osób. Nasz bloger, Marcin Połowianiuk, szukał w ostatnich dniach taniego dysku w chmurze do trzymania tam swoich zdjęć. Potrzebował do tego celu dysku o pojemności większej niż 500 GB.

I, choć z nim nie rozmawiałem, mam wrażenie, że właśnie je znalazł.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst