1. Spider's Web
  2. Technologie

Dockport - jeden kabel, by wszystko podłączyć

Lokowanie produktu

Jedną z największych wad komputerów i urządzeń mobilnych jest ogromna liczba różnych rodzajów kabli, których trzeba na zmianę używać.  Problem ten może jednak już niebawem zniknąć raz na zawsze dzięki rozwiązaniu Dockport opracowanemu przez AMD.

21.03.2014
17:52
Dockport – jeden kabel, by wszystko podłączyć

Dockport to  uniwersalny port umożliwiający podłączenie monitorów, myszy, klawiatur, zewnętrznych dysków, napędów optycznych, drukarek i praktycznie każdego innego urządzenia. Jest to stworzone przez AMD połączenie dwóch bardzo szybkich interfejsów – Display Port 1.2 oraz USB 3.0. Jak widać, są to dwa standardowe, często używane rozwiązania. Istnieje zatem duża szansa na to, że standard ten przyjmie się na rynku,

Łączna przepustowość Dockporta wynosi 22,28 Gbps (17,28 Gbps dla obrazu i 5 Gbps dla danych), więcej niż w przypadku konkurencyjnych rozwiązań. Dockport pozwala też na zasilanie urządzeń i jest w stanie do każdego z nich doprowadzić 4,5 W mocy. Interfejs ten pojawi się na rynku już niebawem i zadebiutuje w urządzeniach z układami AMD Beema oraz Mullins i… znacznie ułatwi nasze życie.

Lokowanie produktu
Najnowsze