Foto  / News

Wspięli się na drugi najwyższy budynek świata. Zobacz jakie zrobili zdjęcia i film

193 interakcji
dołącz do dyskusji

Jeżeli masz lęk wysokości, nie oglądaj poniższego filmu. Dwójka rosyjskich wspinaczy po raz kolejny wspięła się na jeden z najwyższych budynków świata. Tym razem celem za cel obrali Shanghai Tower, drugi co do wysokości budynek świata.

Panowie  Vitaliy Raskalov i Vadim Makhorov znani są z wspinania się na wszelkie niedostępne i skrajnie niebezpieczne miejsca. Swoje wyczyny nagrywają kamerami GoPro, a z każdej wyprawy przywożą dziesiątki spektakularnych zdjęć.

wspinacze z rosji 1

Dwójka znajomych ewidentnie nie wie co to strach. Udało im się wejść na szczyt Shanghai Tower, które ciągle jest w budowie. Po dostaniu się na ostatnią skończoną kondygnację, panowie wyszli na zewnętrzne rusztowanie i ruszyli dalej w górę. Po ryzykownej wspinaczce na szczyt najwyższego żurawia przybili sobie piątkę i zrobili kilka zapierających dech w piersiach zdjęć.

wspinacze z rosji 6

Jak twierdzą wspinacze, robią to z dwóch powodów. Pierwszym jest chęć zrobienia zdjęć z miejsc całkowicie niedostępnych, a drugim sama potrzeba adrenaliny. Gdybyście się nad tym zastanawiali – nie, wspinacze nie używali żadnych lin ani innych zabezpieczeń. Poniżej film dla osób o mocnych nerwach. Chociaż sam nie mam lęku przed wysokością, ledwo udało mi się dobrnąć do końca ich nagrania. Zdecydowanie wolę fotografować z poziomu bliższego ziemi.

wspinacze z rosji 2
wspinacze z rosji 3
wspinacze z rosji 4
wspinacze z rosji 5
wspinacze z rosji 7
wspinacze z rosji 9
wspinacze z rosji 10
wspinacze z rosji 11

Fotografie w tekście: Vadim Makhorov. Znajdziesz go na Facebooku i na prywatnej stronie.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst