Social media  / Felieton

Miała być studniówka, a wyszła dupa

959 interakcji
dołącz do dyskusji

Gdy widzę ciekawą treść w Sieci zwykle myślę, że muszę o tym przeczytać. Gdy widzę interesujące lub śmieszne zdjęcie to chcę się nim podzielić ze znajomymi. Są jednak ludzie, którzy w dwóch powyższych przypadkach zawsze myślą “muszę zrobić o tym fanpejdż na fejsie”. I tak też było tym razem.

Czytelnikom, którzy nie są w temacie już śpieszę z wyjaśnieniami, że trwa sezon studniówkowy. Młodzi ludzie, kwiat narodu, sól tej ziemi, tańczy poloneza oraz współczesne tańce. Setki licealistów pije wódkę po kątach i ubikacjach, a nauczyciele udają, że nic nie widzą. Taki bal odbył się ostatnio m.in. we Wrocławiu. Młodzież się bawiła, a fotograf dokumentował imprezę.

Okazało się, że fotograf miał nie tylko dobry sprzęt, ale również dobre oko i upolował pupę jednej z tańczących dziewczyn.

Pupa była ładna, więc zaczęła robić karierę w internetach. Pomysłowy fejsbukowicz założył jej fanpejdż (Studniówkowa DUPA z Wrocławia), który dość szybko zdobywał fanów.

Dupa z Wrocławia przyciągnęła do siebie ponad 35 tysięcy osób i… zniknęła. Prawdopodobnie admin przestraszył się hałasu jaki zrobił się wokół fanpejdża. Wiemy, że był on nękany licznymi zgłoszeniami o naruszenia prywatności i wykorzystanie cudzego wizerunku.

Źródło: Grupa Social media na Facebooku
Źródło: Grupa Social media na Facebooku
Źródło: Grupa Social media na Facebooku
Źródło: Grupa Social media na Facebooku

Co prawda główne zdjęcie, które przyciągnęło fanów przedstawiało tylko pupę tancerki, jednak na kolejnych fotografiach, które pojawiały się na fanpejdżu było widać już znacznie więcej.

Poznaliśmy twarz młodej dziewczyny, która bawiła się na studniówce, a internauci zmobilizowali się, aby zidentyfikować i odszukać swoją ofiarę.

Zadanie było tym bardziej ułatwione, że w serwisie wroclaw.naszemiasto.pl (specjalnie nie linkuję, kto chce ten znajdzie) umieszczono fotorelację z imprezy. Internauci zdemaskowali posiadaczkę tyłeczka, który podbił Facebooka. Dziewczyna przestraszyła się i ukryła własne konto na fejsie (lub skasowała je).

"Studniówkowa DUPA z Wrocławia"

Fanpage Studniówkowa DUPA z Wrocławia
Fanpage Studniówkowa DUPA z Wrocławia

Do internautów zaczęło docierać, że bawią się kosztem innej osoby. Pojawiało się coraz więcej głosów stających w obronie ofiary tej niewinnej zabawy. Można by powiedzieć, że wszystko zakończyło się dobrze. Przecież fanpejdż Studniówkowa DUPA z Wrocławia zakończył działalność, a dziewczyna o pięknym tyłeczku poznała funkcje facebooka pozwalające chronić prywatność.

Niestety to jeszcze nie koniec historii. Teraz internauci uprawiają cyfrowy lincz na fotografie, który stoi rzekomo za przedostaniem się tego głośnego zdjęcia do sieci.

Fejsbukowicze dorwali jego prywatne zdjęcia, nazwali go chujem, rysują mu penisy na twarzy. Oberwało się również synowi fotografa, który jest już znany w Sieci pod pseudonimem Chuj Junior.

Źródło: Grupa Social media na Facebooku
Źródło: Grupa Social media na Facebooku

Internecie, nigdy nie przestaniesz mnie zadziwiać i przerażać.

Aktualizacja: Zdecydowaliśmy się na usunięcie zdjęcia, które mogło być krzywdzące dla dziewczyny, którą fotograf uwiecznił w niekomfortowej pozycji. Nie chcemy brać udziału w dalszym rozpowszechnianiu tego zdjęcia, gdyż naszym celem od samego początku było wyłącznie napiętnowanie zjawiska i zachowań, które zaobserwowaliśmy w Sieci.

Zdjęcie Keyboard with Hate button, social network concept pochodzi z serwisu Shutterstock.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst