REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Foto

Sukces Polaków w konkursie Sony World Photography Awards 2014. Zobacz wspaniałe, polskie fotografie

Aż siedmioro fotografów z Polski dostało się do finału jednego z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych na świecie - Sony World Photography Awards 2014.

Sukces Polaków w konkursie Sony World Photography Awards 2014. Zobacz wspaniałe, polskie fotografie
REKLAMA

World Photography Organisation, ogłaszając listę finalistów, doceniło siedmioro fotografów z Polski. Jurorzy zwrócili uwagę na niebanalną perspektywę w fotografowaniu codziennych motywów. Sukces jest tym większy, że zgłoszono do niego ponad 140 tysięcy fotografii ze 166 krajów świata. To największa liczba zdjęć w siedmioletniej historii konkursu.

REKLAMA

Konkurs podzielony jest na sześć głównych kategorii. W finale najbardziej prestiżowej kategorii profesjonalistów (Professional Competition) znalazło się dwóch Polaków: Kacper Kowalski, za zdjęcia z kategorii „współczesność” i Mikołaj Nowacki, za fotografie z podróży. W kategorii otwartej (Open Competition) triumf święci czterech kolejnych autorów z Polski: Mateusz Baj, Artur Gutowski, Tomasz Kosiorek i Bartosz Rozalski. Dodatkowo w konkursie dla młodzieży do finału dostała się Agata Mroczel.

Wyniki konkursu poznamy 30 kwietnia podczas uroczystej gali w Londynie. Każdy z polskich finalistów ma szansę na wygraną w swojej kategorii. Prace Polaków, oraz inne wyróżnione zdjęcia, można oglądać od 1 do 18 maja na wystawie Sony World Photography Awards 2014 w londyńskim Somerset House. Bilety można kupić na stronie SWPA. 

Poniżej nagrodzone zdjęcia. Są naprawdę świetne. Wielkie gratulacje wszystkim finalistom!

Mikołaj Nowacki
Mikołaj Nowacki 2
Mateusz Baj
Artur Gutowski
Tomasz Kosiorek
Bartosz Różalski
REKLAMA
Fot. Agata Mroczel

Zdjęcie Young brunette girl holding a classic camera pochodzi z serwisu Shutterstock

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA