Sprzęt  / Artykuł

MWC 2014: Nokia XL na "normalnym" Androidzie? Da się. Oto dowód!

O nowych telefonach Nokii z Androidem z linii X pisaliœśmy już wczoraj na łamach Spider's Web. Te super tanie telefony mają trafić na rozwijające się rynki, ale spodziewam się też dużego zainteresowania nimi ze strony wszelkiej maśœci geeków i moderów. Wszystko za sprawą Androida, który wcale nie został przez Microsoft zamknięty.

Nokia doskonale zdaje sobie sprawę, że jedynym atutem nowych telefonów będzie cena. Ogołocenie Androida z usług Google znacząco zmniejsza jego użytecznośœć. Ludzie nie chcą systemu, gdzie działają aplikacje wgrywane przez ".apk" - widać to na przykładzie (nie)popularnoœści Jolli i BlackBerry 10.

Mimo wszystko Nokia to Nokia, więc zainteresowanie wzbudzają te telefony ogromne. Postanowiłem dzisiaj sprawdzić, na ile otwarty jest Android w wykonaniu Nokii. Okazuje się, że fiński producent pozwolił użytkownikom na duża dowolnoœść w instalowaniu aplikacji z plików .apk. Za tym idzie możliwoœć instalacji... launchera. Efekty widać w poniższym materiale wideo.

Jak widać, launcher działa dokładnie tak, jak można by było sobie tego życzyć. Zastanawiałem się też, jak Nokia rozwiązała problem w postaci braku guzika Home. Obawiałem się, że będzie to sprawiało problem w przechodzeniu do ekranu głównego z alternatywnego launchera, ale na szcz궜cie wystarczy przytrzymać przycisk Wstecz.

Sprawdź nasze pozostałe relacje z targów MWC 2014.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst