Technologie  / News

Nie działa Internet w UPC. Problem występuje w całej Polsce

Od rana mam już zepsuty humor. Powód tego jest bardzo prosty – Internet w UPC nie działa tak, jak powinien. I nie ma w tym nic złego, chociaż to moje „miejsce pracy”. Jednak na razie nie wiadomo, co jest źródłem problemów.

Internet w UPC działa dzisiaj tak, jakby chciał, a nie mógł. Raz udaje mi się dostać na stronę internetową, innym razem próby spalają na panewce. Jak już uda mi się załadować dowolną stronę, to często nie działają style albo ładuje się ona do połowy, np. bez zdjęć. No trudno. Awarie się zdarzają i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Na obronę UPC mogę powiedzieć tylko tyle, że ja miewam problemy naprawdę rzadko.

Jako świadomy użytkownik, postanowiłem skontaktować się w obsługą klienta i dowiedzieć się, co się stało i kiedy przewidują usunięcie usterki. Jest to dla mnie bardzo ważna informacja, ponieważ Internet to – można powiedzieć – moje miejsce pracy. Jeśli nie mam do niego dostępu, to nie mogę pisać tekstów, a tym samym zarabiać.

Najpierw spróbowałem dodzwonić się na infolinię. Niestety, już na samym początku zostałem poinformowany, że będę musiał bardzo długo czekać. W przypadku awarii nie jest to nic nadzwyczajnego. Jednak oczekiwanie było zdecydowanie za długie, więc postanowiłem spróbować w inny sposób. Najpierw napisałem na Twitterze pytanie do UPC Polska. Co prawda nie doczekałem się odpowiedzi bezpośrednio z profilu firmy, ale informacji udzieliła mi Ewa Sadowska, Młodszy kierownik projektów PR w UPC.

Jeszcze zanim uzyskałem odpowiedź na Twitterze, napisałem także maila do rzecznika prasowego UPC Polska oraz informację pytanie na fanpage'u na Facebooku. Niestety, uzyskałem dokładnie takie same odpowiedzi, czyli wiadomo, że nic nie wiadomo (przynajmniej w tym momencie).

Sytuacja jest weryfikowana. Wiem, że problem jest ogólnopolski, ponieważ podobne pytania na Twitterze i Facebooku zadają osoby z różnych zakątków naszego kraju. Także moi znajomi co chwilę informują, że mają spory problem z Internetem w UPC. Jeśli dowiemy się czegoś więcej, to damy Wam znać.

Aktualizacja:

Około godziny 10:30 problem został zażegnany. Jak przekazał nam Michał Fura, rzecznik UPC Polska, rano był problem z serwerami, a dokładniej mówiąc - ze zwolnieniem ich pracy.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst