REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

MWC 2014: Ogromny smartfon z akumulatorem pozwalającym na trzy doby słuchania muzyki

Podczas rozpoczynających się właśnie targów MWC 2014 w Barcelonie, ZTE zaprezentowało jeden z najcieńszych smartfonów na świecie - ZTE Grand Memo II w wersji LTE.

24.02.2014
13:52
MWC 2014: Ogromny smartfon z akumulatorem pozwalającym na trzy doby słuchania muzyki
REKLAMA
REKLAMA

Zgodnie z obecnymi standardami, telefon wyposażony jest w ogromny, 6-calowy ekran, niemal w całości (80%) wypełniający front urządzenia, pokryty szkłem Corning Gorilla Glass 3 i oferujący rozdzielczość HD. Nie zobaczymy jednak na nim standardowej wersji Androida (w tym przypadku 4.4), a nowe UI nazwane „MiFavor” w odsłonie 2.3. Autorska nakładka ZTE ma nie tylko zaoferować przyjemny, minimalistyczny wygląd, ale także ułatwiać pracę z urządzeniem, m.in. poprzez przystosowywanie się do naszego sposobu obsługi telefonu czy oferując możliwość dzielenia powierzchni wyświetlacza pomiędzy różne aplikacje.

zte grand memo ii

Wewnątrz urządzenia również całkiem atrakcyjnie. Poza najnowszym Androidem odnajdziemy tutaj m.in. procesor Qualcomm Snapdragon 400 z czterema rdzeniami o taktowaniu 1,2 i GPU Adreno 305, aż 2 GB RAM, 16 GB pamięci multimedialnej (z opcją dołożenia kart microSD) i zestaw standardowych modułów łączności – GPS, WiFi, Bluetooth 4.0, DLNA i LTE.

Za długi czas pracy bez konieczności ponownego ładowania ma odpowiadać akumulator o pojemności 3200 mAh. Ma on pozwolić na oglądnie filmów bez przerwy przez 16 godzin, słuchanie muzyki przez 72 godziny albo standardowe korzystanie z telefonu przez kilka dni.

Za rejestrację zdjęć i nagrań wideo odpowiadać będzie duet aparatów – przedni, o rozdzielczości 5 MPX (F2.2)oraz umieszczony z tyłu urządzenia, mogący pochwalić się aż 13 MPX (F2.2).

zte grand memo 2

Przy takiej przekątnej ekranu i sporej baterii urządzenie oczywiście nie może być szczególnie małe, ale i tak udało się zamknąć je w dość „oszczędnej” obudowie. Jej wymiary to 161,5 x 83 x 7,2 mm.

REKLAMA

Nie wiadomo niestety kiedy urządzenie trafi do Polski. Na razie podano jedynie datę premiery w Chinach (kwiecień) oraz informację, że ZTE Grand Memo II pojawi się na pozostałych rynkach (Europa, Ameryka Północna i Azja) jednocześnie, ale w późniejszym terminie.

Sprawdź nasze pozostałe relacje z targów MWC 2014.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA