Sprzęt  / News

MWC 2014: HTC walczy o średnią półkę telefonami, które wyglądają jak... iPody touch

Bez specjalnych zaskoczeń przebiegła dzisiejsza konferencja tajwańskiego producenta smartfonów w trakcie MWC 2014. I choć na podstawie plotek mogliśmy obiecywać sobie nieco więcej, praktycznie jedynym co zobaczyliśmy, to były dwa modele ze średniej półki.

Pierwszym z nich jest Desire 610, z czterordzeniowym Snapdragonem o taktowaniu 1,2 GHz, ekranem o przekątnej 4,7” i rozdzielczości qHD oraz 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci masowej z opcją rozszerzenia o karty pamięci microSD. Całość uzupełnia aparat o rozdzielczości 8 Mpix (z przodu 1,3 Mpix) oraz bateria o pojemności 2040 mAh. Zestaw ten udało się zmieścić w obudowie o wymiarach 143,1 x 70,5 x 9,6 mm przy 143,5 gramach masy.

htc desire 610

Telefon będzie dostępny od maja tego roku w Europie w aż sześciu wersjach kolorystycznych – od jaskrawo pomarańczowego, aż po stonowany granatowy czy czarny.

Do nieco bardziej wymagających użytkowników skierowany jest natomiast model Desire 816.

Tutaj odnajdziemy ten sam procesor (Snapdragon 400) o nieco wyższym taktowaniu (1,6 GHz), ale na tym kończą się podobieństwa. Ekran jest wyraźnie większy i jego przekątna liczy sobie aż 5,5 cala, rozdzielczość została podniesiona do HD (720p), RAM do 1,5 GB, a matryca głównej kamery zamiast 8 ma ich 13 Mpix. Miłośnicy robienia zdjęć przednią kamerą również powinni znaleźć tutaj coś dla siebie – zamiast 1,3 Mpix przedni aparat ma ich aż 5.

Powiększona do 2600 mAh została także bateria, co – w połączeniu z większym ekranem – spowodowało wzrost masy do 165 gramów i wymiarów do 156,6 x 78,7 x 7,99 mm. Jako pierwsi 618 przywitają mieszkańcy Chin i będą mieli okazję zrobić to jeszcze w marcu, natomiast światowa premiera przewidziana jest kwiecień.

htc 618 kolory

Obydwa urządzenia wyposażone zostały w przednie głośniki stereo wykorzystujące technologię HTC BoomSound oraz systemowe dodatki w postaci BlinkFeed i Sense 5.5.

W przypadku żadnego z nich nie podano jednak… ceny, która będzie kluczowa w momencie rozpoczęcia walki z konkurencją na wszystkich rynkach, na których telefony te zadebiutują.

Zgodnie z zapowiedziami, HTC nie zaprezentowało dziś następcy modelu One – zrobi to za miesiąc, ale nie zapomniało wspomnieć o nim podczas prezentacji. Według przedstawicieli firmy, nie dość, że linia One jest najlepiej sprzedającą się w historii firmy, to dodatkowo nadal wiele osób jest zdania, że oryginalny model One jest najlepszym i najatrakcyjniejszym smartfonem na świecie.

HTC zamierza trzymać się więc tego, co jest jego największą dumą – wyjątkowego wyglądu swoich urządzeń.

CEO firmy stwierdził, że w momencie, kiedy inni producenci oszczędzają gdzie się da, w tym na projektach swoich telefonów, HTC podwaja wysiłki, dzięki którym ich urządzenia prezentują się doskonale i oferują najwyższą możliwą jakość wykonania w swojej klasie.

W kwestii hardware nie pojawiło się więc nic co zrobiłoby na kimkolwiek większe wrażenie. Tak samo było z systemem – Sense 5.5 znamy już dobrze. HTC nie zakończyło jednak konferencji od razu po zaprezentowaniu Desire 610 oraz 816. Zamiast tego ogłosiło uruchomienie programu HTC Power to Give, podobnego do Samsung Power Sleep. Pomysł obejmuje bowiem wykorzystanie potencjału obliczeniowego naszych smartfonów wtedy, kiedy z nich nie korzystamy, czyli podczas snu, kiedy telefon bezczynnie leży przy łóżku na ładowarce. Odpowiedzialna za zagospodarowanie tej mocy będzie aplikacja przygotowana przy udziale pracowników uniwersyteckich, którą HTC powinno udostępnić modelom One i Butterfly w ciągu najbliższych dni. Po sześciu miesiącach takich testów program powinien zostać udostępniony innym telefonom z Androidem.

Sprawdź nasze pozostałe relacje z targów MWC 2014.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst